عرضه تخم مرغ فله‌ای ممنوع شد

دبیرکل انجمن ملی طیور گفت: از ابتدای بهمن در تمام مراکز استان ها تخم مرغ به صورت بسته‌بندي عرضه می شود.

فرزاد طلاکش اظهار داشت: سند «برنامه ملی ارتقای کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ» در سال ۹۸ تصویب شد و مقرر شد تا از عرضه تخم مرغ غیر بسته بندی و خارج از یخچال جلوگیری شود.

 

او اظهار‌کرد: بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی از ابتدای بهمن عرضه تخم مرغ فله ای ممنوع است و بر اساس قانون تخطی از آن تخلف بهداشتی تلقی و طبق مقررات برخورد می شود.

 

طلاکش ادامه داد: تخم مرغ ها در سه رده، تخم مرغ ممتاز، تخم مرغ معمولی، تخم مرغ ۳۰ عددی طرح خانوار عرضه می شود.

 

دبیرکل انجمن ملی طیور با اشاره به این که در کشور ظرفیت بسته بندی تخم مرغ وجود دارد اظهار‌کرد: این طرح به صورت تدریجی، ابتدا از مراکز استان های اصلی کشور و بعد به صورت کلی در سطح کشور اجرایی می شود و فروشگاه ها موظف هستند تخم مرغ بسته بندی شده و در یخچال نگه داری کنند.

 

طلاکش با بیان این که در کشور کمتر از ۱۵ درصد تخم مرغ به صورت بسته بندی عرضه می شود، اظهار‌کرد: با توجه به اینکه تخم مرغ باید بهداشتی و در یخچال نگه داری شود سهم بسته‌بندي تخم مرغ در کشور پایین است. در استان تهران حدود ۲۵ درصد تخم مرغ ها به صورت شناسنامه دار و بسته بندی عرضه می شوند.

 

دبیرکل انجمن ملی طیور ادامه داد: سال پیش یک میلیون و ۵۰ هزار تن تخم مرغ صنعتی در کشور تولید شد که تولید امسال بیش از گذشته است.

 

طلاکش اظهار‌کرد: میزان مصرف تخم مرغ در کشور نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده بطوری که سرانه مصرف تخم مرغ در سال گذشته برای هر نفر ۲۰۶ عدد بود که امسال به ۲۲۰ عدد رسیده است.

  19 دی 1399
بخش : اخبار داغ / اقتصاد ایران
کد خبر: 69608
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز