ورود
بستن

قاسمی خطاب به پنس: آشنایان به تاریخ، این گونه بی‌پروا سخن دروغ بر زبان جاری نمی‌کنند

سیاسی / خارجی

بهرام قاسمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
سخنگوی وزارت امور خارجه، خطاب به معاون رییس جمهور آمریکا گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملو از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن نیست.

مهدی طالقانی: اگر آیت الله طالقانی زنده می‌ماند، نه سفارت امریکا گرفته می‌شد، نه دولت موقت استعفا می‌دهد، نه جنگی شروع می­ شد

سیاسی / داخلی

مهدی طالقانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مهدی طالقانی، فرزند مرحوم طالقانی می گوید: اگر آیت الله طالقانی زنده بود، نه سفارت آمریکا گرفته می­ شد، نه آن دشمنی به ­وجود می ­آمد و نه جنگی شروع می ­شد. او در گفت و گویی تفصیلی با «انتخاب» به بیان مواضع و خاطراتی از مرحوم طالقانی در حوزه های مختلف از جمله حجاب، حضور روحانیون در سیاست، پیشنهاد ریاست جمهوری به او، رابطه اش با دکتر شریعتی و آیت الله هاشمی، اظهارات موسوی خوئینی ها، نحوه فوت آیت الله طالقانی و ... پرداخته است.

روزنامه جمهوری اسلامی: در حادثه تروریستی سیستان‌وبلوچستان، نقش عوامل داخلی را هم بررسی کنید

سیاسی

حادثه تروریستی سیستان‌وبلوچستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به قلم مسیح مهاجری نوشت:درست است که سردمداران دولت آمریکا از راه پیمائی مردم ایران در ۲۲ بهمن عصبانی و درصدد اجرای توطئه‌هائی برای انتقام گرفتن از این مردم هستند.

فرمانده کل سپاه به پاکستان هشدار داد

سیاسی

محمدعلی جعفری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه بدون تردید انتقام خون شهدای مظلوم مان را خواهیم گرفت، گفت: درصورتی که پاکستان به مسئولیتهای خود در مبارزه با تروریست‌ها عمل نکند، جمهوری اسلامی ایران به مجازات مزدوران سازمان یافته توسط سرویس‌های جاسوسی منطقه و فرامنطقه ای خواهد پرداخت.

معصومه ابتکار: من از ديوار سفارت بالا نرفتم؛ روز سوم آن جا رفتم

سیاسی / احزاب و تشکلها

معصومه ابتکار,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها

برخی اقدامات و حوادث تاریخی هستند که واقعیت آنها سال‌ها پس از وقوعش عیان می‌شود چرا که هیجانات و شایعات در روزها و حتی سال‌های پس از آن اتفاقات تاریخی مانع درک واقعیت و پیام واقعی اقداماتی می‌شود که برخی مسائل درباره تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ نمونه‌ای از این رخدادهای تاریخی است. معصومه ابتکار که در آن سال به «خواهر مری» معروف شد از جمله شخصیت‌هایی بود که شایعات زیادی درباره نقش او در تسخیر سفارت آمریکا مطرح شد مانند اینکه او از جمله دانشجویانی بوده که از دیوار سفارت آمریکا بالا رفته است، اما واقعیت چنین نیست، چرا که می‌گوید روز سوم تسخیر سفارت و با توجه به تسلطی که به زبان انگلیسی داشت، درخواست کمک دانشجویان را پذیرفت.

وداع آیت‌الله موسوی جزایری با تریبون نمازجمعه

خوزستان / داخلی

آیت‌الله سید علی موسوی جزایری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
امام جمعه اهواز با بیان اینکه وقتی که‌ سن انسان زیاد می‌شود به طور طبیعی قوای انسانی تحلیل می‌رود بنابراین ما از این قاعده مستثنی نیستیم، گفت: تا آنجایی که بتوانم ادامه می‌دهم اما اگر روزی هم در کسوت امام جمعه نبودم، باز خدمتگزار شما هستم.

فقط ۱۰۷۳ دام از فرودگاه امام وارد شده است/ بقیه دام‌ها، احتمالا از سایر مبادی اضافه شده‌اند

اقتصادی / اقتصاد ایران

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام درباره اختلاف آمار دو نهاد درباره ورود دام زنده از فرودگاه امام گفت: احتمالا وزارت جهاد کشاورزی و شرکت امور پشتیبانی دام با احتساب ورود دام از سایر مبادی این آمار را اعلام کرده‌اند و همان ۱۰۷۳ دام از فرودگاه امام وارد شده است.

ویدیوی لو رفته از نشست ورشو؛ حمله سه کشور عربی به ایران

سیاسی / خارجی

نشست ورشو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

ویدیوی منتشر شده از یک بخش غیرعلنی نشست ورشو حاکی از آن است که نمایندگان سه کشور عربستان، امارات و بحرین، در حضور بینامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از این رژیم دفاع کرده‌اند و در مقابل ایران را بزرگترین تهدید منطقه خوانده‌اند.

صفحه قبل صفحه بعد

فهرست صفحات