ورود
بستن

عضو هیات رئیسه مجلس: شهردار شدن افشانی از ابتدا غیرقانونی بود

سیاسی / مجلس

امیرآبادی فراهانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس

امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در خصوص قانون منبع بکارگیری بازنشتگان و استثنا قائل شدن برای شهردار تهران گفت: این امکان جود ندارد که این قانون برای شهردار تهران استثنا قائل شود و براساس قانونی که در سال ۹۵ تصویب شد آقای افشانی از ابتدا نمی‌توانست شهردار تهران شود. نمایندگان درباره شهردار تهران نمی‌توانند قانون را دور بزنند، اگر اصلاح‌طلبان به دنبال نفر هستند بیایند ما به آن‌ها معرفی می‌کنیم، مجلس مخالف تبصره و قانون برای یک فرد است من زمانی که مصاحبه آقای وکیلی را دیدم تعجب کردم که در جلسه با نمایندگان تهران خواستار دور زدن قانون شده اند در اینجا باید بگویم دوستان اصلاح طلبان و دولت که شعار قانون‌مداری را می‌دهند خیلی بد است که به دنبال چنین راهی هستند.

رحمانی‌فضلی: اتخاذ تمهیداتی برای تقویت صادرات ومبارزه باقاچاق کالادرمناطق مرزی

سیاسی / دولت

رحمانی‌فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
وزیر کشور با اشاره به جلسه استانداران مرزی با مسئولین دستگاه‌های اجرایی، گفت: نتیجه این جلسه تقویت صادرات، بازگشت ارز حاصل از آن و به صورت جدی مبارزه با قاچاق کالا در مناطق مرزی خواهد بود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری؛ قانون منع به کارگیری بازنشستگان نبایدباعث خالی شدن خزانه تجربه دولت شود

سیاسی / دولت

سید ابوالفضل رضوی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه استعفا نداده است، گفت: دادن مهلت دو ماهه به بازنشستگان مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان کمی عجولانه است و امکان دارد یکباره خزانه تجربه دولت خالی شود.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود شرکت آب منطقه ای اصفهان: تنها نیروگاه برق آبی اصفهان از مدار خارج شد

اقتصادی / اقتصاد ایران

نیروگاه برق آبی اصفهان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
مدیر سد و نیروگاه زاینده رود شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: به دنبال روند کم آبی در حوضه آبریز زاینده رود، تنها نیروگاه پشتیبانی برق آبی اصفهان از مدار خارج شد.

بازهم فروش سوال؛ اين بار آزمون وكلا

جامعه

آزمون وکالت,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

فروش سوالات آزمون مساله جدیدی نیست. با گشتی در خیابان انقلاب می‌توان فروش علم را مشاهده کرد. این فاجعه علمی در حالی در کشور رخ می‌دهد که در مقالات بین المللی نیز شاهد تقلب هستیم و همین مساله می‌تواند جایگاه علمی نخبگان ایرانی را تنزل دهد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: قوه قضاییه، نیروی انتظامی و چند دستگاه دولتی همکاری کافی در دولت الکترونیک نداشتند

فناوري و اطلاعات

رسول سراییان,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
رسول سراییان رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفتگویی، آخرین وضعیت دولت الکترونیک کشور و اقدامات صورت‌گرفته در جهت الکترونیکی کردن خدمات دولت را تشریح کرد.

استاندار سابق سیستان و بلوچستان: فقدان نظارت ضعف‌ها را دوچندان كرد

سیاسی / داخلی

علی‌اوسط هاشمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

با توجه به تلاش‌های بسیار دولت‌ها در سال‌های متفاوت حتی دولت کنونی برای ایجاد اشتغال در روستاها هنوز شاهد این موضوع هستیم که جوانان از روستاهای خود به سوی شهرها برای یافتن شغل آمده‌اند. چراکه منابع مورد نیاز برای ایجاد اشتغال در استان‌ها وجود ندارد. در این میان برخی به نام ایجاد اشتغال در روستاها و به کام خود به روستاها رفته برای خود اقداماتی انجام می‌دهند، اما هیچ کمکی به پیشرفت روستاییان عزیز کشور ندارند اما بر این رفتارها هیچ نوع نظارتی به وجود نمی‌آید. به دنبال این موضوع روزنامه «آرمان» گفت‌وگویی با علی‌اوسط هاشمی، استاندار سابق سیستان و بلوچستان داشته است که در ادامه متن آن را می‌خوانید.

تغییر مسیر بانک‌ها با چه ابزاری ممکن است؟

اقتصادی / اقتصاد ایران

بانک‌,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه

در سال‌های گذشته یکی از انتقادهای اصلی کارشناسان بانکی، پایین بودن اختیارات بانک مرکزی برای مدیریت بازار پول و بانک‌ها بود. آنها معتقد بودند که چالش‌هایی مانند مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز، نرخ سود، بنگاه‌داری بانک‌ها و... تنها در صورتی می‌تواند حل شود که بانک مرکزی اقتدار لازم برای ساماندهی آنها را داشته باشد. حالا دو روز پیش، شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست حسن روحانی اختیارات ویژه به بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی داده است.

صفحه قبل صفحه بعد

فهرست صفحات