بیانیه مشترک آمریکا در حمایت از افغانستان

آمریکا و پنج کشور آسیای میانه امروز با صدور بیانیه مشترکی حمایت خود را از افغانستان و توسعه آن به عنوان یک کشور مستقل و صلح جو اعلام کردند.

در این بیانیه، پشتیبانی از افغانستان در راستای حفظ اهمیت و ثبات در منطقه مهم ارزیابی شده است.

این شش کشور در این بیانیه اعلام کردند افغانستان برای امنیت و ثبات منطقه پیرامون خود اهمیت دارد.

در این بیانیه همچنین بر عزم این شش کشور در افزایش همکاری ها و مقابله با تهدیدات «فرامرزی» و چالش هایی مانند تروریسم تأکید شده است.

گفتنی است، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا که چندی است سفر دوره ای خود را به حوزه آسیای میانه آغاز کرده است، امروز برای دیدار با رئیس جمهور ازبکستان و وزیران امور خارجه ۵ کشور آسیای میانه، وارد تاشکند شده بود.

لازم به ذکر است، آمریکا در حالی این بیانیه را با ۵ کشور حوزه آسیای میانه منتشر کرده است که برخی منابع خبری از متمرکز شدن گروه تروریستی داعش در مناطقی از آسیای میانه از قبیل شمال افغانستان گزارش هایی را مخابره کرده اند. گروه های تروریستی در سوریه با حمایت های مالی و رسانه ای آمریکا و برای مقابله با رئیس جمهور سوریه گسترش یافته و مناطقی از عراق را نیز به اشغال خود درآورده اند.

همچنین، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه ۲۴ مهر ماه سال جاری در نشست سران کشورهای مستقل مشترک المنافع از حضور ۵ تا ۷ هزار تبعه کشورهای مشترک المنافع در کنار تروریست های تکفیری داعش خبر داده بود.

  10 آبان 1394
بخش : بین الملل
کد خبر: 49833
مرجع: مهر
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز