دیدار ملک سلمان با مرکل در نشست جی ۲۰

پادشاه عربستان با صدر اعظم آلمان در شهر آنتالیا ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، «ملک سلمان» پادشاه عربستان در حاشیه نشست جی-۲۰ در شهر آنتالیا در ترکیه با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان دیدار و گفتگو کرد.

گسترش روابط دوجانبه عربستان و آلمان همچنین آخرین تحولات منطقه از مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

 یکی از منابع وابسته به کاخ سفید از برنامه «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار با «ملک سلمان» پادشاه عربستان سعودی در بعد از ظهر روز یکشنبه و در ادامه نشست جی ۲۰ که در ترکیه برگزار می شود، خبر داد.

پیشتر، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نیز ضمن استقبال از پادشاه سعودی، طی مراسم ناهار با وی درباره برخی مسائل مورد بحث در نشست جی ۲۰ و همچنین مسائل تاثیرگذار بر روابط دو کشور به گفتگو نشست.

ترکیه و عربستان سعودی منافع یکسانی را در قبال سوریه دنبال می کنند و هر دو نقش بسزایی در ایجاد بی ثباتی در این کشور و  تضعیف دولت مشروع دمشق داشته اند.

نشست جی ۲۰ (بیست اقتصاد برتر جهان) روز شنبه هفته جاریدر شهر آنتالیای ترکیه آغاز و علیرغم اینکه معمولا در آن به مسائل اقتصادی پرداخته می شود، انتظار می رود که امسال رسیدگی به موضوعاتی چون بحران های خاورمیانه، امنیت جهانی و حملات اخیر پاریس نیز در آن گنجانده شود.

  25 آبان 1394
بخش : بین الملل
کد خبر: 50070
مرجع: مهر
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز