اظهارات تند منتسب به پوتین تکذیب شد

این خبر جعلی را یک پایگاه خبری ثبت شده در آمریکا منتشر کرده است که البته در بین سایت‌های پرمخاطب آمریکایی، در رده 250هزار قرار دارد و نه تنها "منبع خبری قابل اعتماد"، که حتی منبع خبری هم محسوب نمی‌شود.
رسانه‌های خبری داخلی و حتی بین‌المللی (از جمله المیادین) خبری فوری و در عین حال عجیب را به نقل از منابع خبری روسی منتشر کردند. در این خبر آمده است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در واکنش به سقوط جنگنده‌ این کشور توسط ترکیه، اینگونه اردوغان را خطاب قرار داده است:

«آمریکایی‎ها دهان سگ هارشان را در ترکیه ببندند / انتقام، پاسخی است که دیکتاتور ترکیه بزودی دریافت خواهد کرد / صبر ما در مقابل اردوغان رو به اتمام است / ترک‌ها با سرنگونی هواپیمای روسیه، به ما اعلام جنگ داده‌اند»

اظهارات تند منتسب به پوتین تکذیب شد

پیگیری‌های خبرنگار مشرق نشان می‌دهد این خبر در هیچیک از رسانه‌های روسی منتشر نشده است و اساسا پوتین چنین اظهاراتی و حتی نزدیک یا مشابه آن نداشته است و رسانه‌های داخلی با استناد به یکدیگر اقدام به انتشار این خبر کرده‌اند؛ خبری که المیادین را هم به اشتباه انداخت اما این شبکه خبری، ساعتی بعد آن را از خروجی خود حذف کرد.

اما این خبر جعلی را یک پایگاه خبری ثبت شده در آمریکا منتشر کرده است که البته در بین سایت‌های پرمخاطب آمریکایی، در رده 250هزار قرار دارد و نه تنها منبع خبری قابل اعتماد، که حتی منبع خبری هم محسوب نمی‌شود.

اظهارات تند منتسب به پوتین تکذیب شد

رتبه سایت مورد استناد: 252331

این پایگاه خبری که البته از یک جهت شهرت دارد و آن انتشار اخبار دروغ و جعل خبر است، با انتشار مطلبی به نقل از ولادیمیر پوتین، علیه ترکیه اعلام جنگ کرده و از قول رئیس جمهور روسیه، ضمن دادن لقب "سگ هار آمریکا" به ترکیه - که پیش از این رهبر معظم انقلاب رژیم صهیونیستی را سگ هار آمریکا در منطقه خوانده بودند -، وعده انتقام سخت داده است.

اظهارات تند منتسب به پوتین تکذیب شد

خبر جعلی مورد اشاره

نکته قابل توجه دیگر این است این پایگاه خبر خود را به نقل "مسکو تایمز" ذکر کرده است و منابع داخلی آن را به نقل از خبرگزاری "تاس" روسیه منتشر کرده‌اند، در حالی‌که هیچ یک از این دو خبرگزاری و دیگر منابع روسی چنین اظهاراتی منتسب به رئیس جمهور روسیه منتشر نکرده‌اند.

گروه بین‌المللی حقیقت‌یاب که کمپینی مستقل برای سنجش اعتبار رسانه‌هاست، در گزارشی از غیرمعتبرترین منابع خبری و پایگاه‌هایی که عمدتا به جعل خبر اقدام می‌کنند، این سایت را در رده نهم نامعتبرترین منابع قرار داده است.

اظهارات تند منتسب به پوتین تکذیب شد

  4 آذر 1394
بخش : بین الملل
کد خبر: 50322
مرجع: مشرق
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز