اردوغان از پوتین عذر خواهی نمی کند
رئیس جمهور ترکیه،دلیل سقوط هواپیمای روسیه را در آسمان خود، تعرض به حریم هوایی خود می داند

رئیس‌جمهور ترکیه دو روز پس از سرنگون کردن جنگنده روسی در آسمان شمال غرب سوریه، اعلام کرد، دلیل برای عذر خواهی از کشور روسیه وجود ندارد.رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه امروز در گفت‌وگو با شبکه خبری «CNN»، اعلام کرد که ترکیه از کشور سوریه عذر نخواهی نخواهد کرد..ولادیمیر پوتین در مصاحبه های خبری خود گفته بود سرنگونی هواپیمای روسی در آسمان ترکیه خنجرزدن از پشت بود و مسکو هنوز عذرخواهی روشنی از طرف ترکیه نشنیده است و حتی گفته شده است این اقدام به دلیل جلب رضایت ناتو برای تغییر وضعیت روسیه در محافل سیاسی است.رئیس جمهور ترکیه در ادامه تاکید کرد که روسیه است که به دلیل نقض حریم هوایی ترکیه باید از آنکارا عذرخواهی کند.
اردوغان درباره اینکه ایا ترکیه به خاطر سرنگون کردن سوخو ۲۴ عذرخواهی می‌کند، گفت: «فکر می‌کنم یک طرف وجود دارد که باید عذرخواهی کند و آن طرف ما نیستیم. آنهایی که حریم هوایی ما را نقض کردند باید عذرخواهی کنند».رئیس‌جمهور ترکیه افزود: «نیروی نظامی ما وظایفشان را انجام دادند که این وظایف شامل پاسخ دادن به نقض حریم هوایی ترکیه است».وی در بخش دیگری از اظهاراتش با رد اظهارات مقامات روسیه درباره مقابله با تروریست‌های داعشی در منطقه‌ای که سوخو ۲۴ هدف قرار گرفت، گفت: « داعشی آنجا نیست. ما را فریب ندهید. ما موقعیت مکان‌های استقرار داعش را می‌دانیم".

  5 آذر 1394
بخش : بین الملل
کد خبر: 50354
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز