عربستان پایان زمان آتش بس در یمن را اعلام کرد

به آتش پیاپی نیروهای عربستانی علیه مردم یمن، فرماندهی نیروهای ائتلاف به یمن به سرکردگی عربستان پایان برقراری آتش بس در یمن را از ساعت 14 امروز شنبه اعلام کرد.

به نقل از پایگاه خبری هنا عدن، رسانه های عربستانی ادعا کردند که این آتش بس بنا به درخواست عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن برقرار شده بود که امروز بعد از ظهر پایان می یابد.

این در حالی است که عربستان و کشورهای هم پیمانش از ده ماه قبل تاکنون به طور پیوسته به استان های یمن حمله های بی وقفه ای را انجام داده اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز سه شنبه 24 آذر ساعتی پس از اعلام آتش بس توسط سازمان ملل، با اشاره به نقض گسترده آتش بس از سوی ائتلاف متجاوزان تحت سرکردگی عربستان، گفت: ائتلاف کشورهای متجاوز و مزدوران آنها هرگز به آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل پایبند نبوده، اما ارتش و کمیته های مردمی یمن کاملا به آن پایبند می باشند.

وی با بیان اینکه جنگنده های متجاوز عربستان در طول روز گذشته، حملات خود به مناطق مختلف یمن را قطع نکردند، خاطرنشان کرد که ارتش و کمیته های مردمی یمن، همچنان به آتش بس پایبند هستند.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در عین حال تاکید کرد که پایبندی ارتش و کمیته های مردمی منوط به ادامه پایبندی طرف مقابل است.

وی گفت: ما در برابر دشمن دست بسته نخواهیم بود و در صورت ادامه حملات، در برابر هرگونه تجاوزی به شدت واکنش نشان خواهیم داد.

درحالی که گفت و گوهای صلح یمن در سوئیس ادامه داشت، خبرها حاکی از آن است که هیات عربستانی شرکت کننده در این مذاکرات اختیارات لازم را در خصوص توقف نقض آتش بس نداشته و با اذعان به این مساله، تلاش های خود را بر آزادی پنج زندانی خود متمرکز کرده است که در اسارت نیروهای مقاومت مردمی یمن قرار دارند.

عربستان و 9 کشور عربی دیگر با حمایت انگلیس و آمریکا از ششم فروردین 94، حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور را بمباران و منهدم کرده اند.

  12 دی 1394
بخش : بین الملل
کد خبر: 51392
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز