در گفتگوی وزرای خارجه آمریکا و عربستان چه گذشـت؟

وزیر دفاع آمریکا از گفتگو با همتای سعودیش درخصوص ائتلاف به‌اصطلاح ضد‌داعش خبر داد.

به نقل از تلویزیون الحدث؛ «اشتون کارتر،» وزیر دفاع آمریکا، گفت با همتای سعودیش درباره‌ی (گروه به اصطلاح) ائتلاف اسلامی برای مبارزه با داعش گفتگو کرده است.

وی افزود: بخشی از گفتگوها در بروکسل به پیوستن ناتو به ائتلاف سعودی اختصاص یافت.

همچنین به گزارش خبرگزاری رویترز از بروکسل، سخنگوی پنتاگون نیز بعد از مذاکرات دوجانبه واشنگتن و ریاض مدعی شد: عربستان سعودی تصمیم گرفته است تا میزان مشارکت نظامی خود را در نبرد علیه داعش افزایش دهد و در این ارتباط پیشنهاد کرده است که نقش خود را در عملیات هوایی گسترش دهد.

 کارتر در جریان گردهمایی وزرای دفاع ائتلاف تحت رهبری امریکا برای مبارزه با داعش در بروکسل با «محمد بن سلمان،» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان ملاقات کرد.

«پیتر کوک،»  سخنگوی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون )، با صدور یک بیانیه اعلام کرد: وزیر دفاع از جانشین ولیعهد برای شرکت در نشست امروز وزرای دفاع ائتلاف و تصمیم عربستان سعودی برای افزایش مشارکت نظامی خود بویژه پیشنهاد این کشور برای گسترش نقش خود در عملیات هوایی تشکر کرد.

  23 بهمن 1394
بخش : بین الملل
کد خبر: 52134
مرجع: باشگاه خبرنگاران
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز