توضیحات وزارت خارجه درباره برخی اظهارنظرهای غیردقیق درباره عملکرد اقتصادی این وزارتخانه

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزارت امور خارجه

روابط عمومی وزارت امور خارجه در خصوص برخی اظهارنظرهای غیردقیق در روزهای اخیر درباره عملکرد اقتصادی این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.

در متن توضیحات این وزارتخانه آمده است:

 

روابط عمومی وزارت امور خارجه ضمن ارج نهادن به اظهارنظرهای غیرشعاری و عالمانه در زمینه عملکرد خود، به‌ویژه در حوزه دیپلماسی اقتصادی به آگاهی می‌رساند نقش وزارت امور خارجه در حوزه اقتصادی عمدتا نقش بسترسازی و ایجاد تسهیلات در روابط اقتصادی خارجی بوده و با معرفی ظرفیت ها و توان کشور و مرتبط ساختن نهادها و فعالان اقتصادی کشور به طرف های خود در خارج از کشور مسئولیت خود را در تحقق اهداف سه گانه «رشد اقتصادی، کاهش آسیب پذیری اقتصادی و افزایش ظرفیت اقتصاد ملی» ایفا می کند.

 

وزارت امور خارجه در زمینه‌های مختلف همچون برداشتن موانع در راه روابط اقتصادی که از مذاکرات برجام آغاز شد، کمک به نهادهای ذیربط در دسترسی کشور به اموال بلوکه شده خود و دارایی‌های حاصل از صادرات نفتی و غیرنفتی، رفع موانع حمل و نقل بین المللی کشور، دسترسی به بازار در کشورهای هدف و پیگیری همکاری های منطقه‌ای و بین المللی، برنامه های متنوعی را با دستگاه‌های اقتصادی کشور که موارد فوق در حوزه مسئولیت تخصصی و قانونی آنان است به مرحله اجرا گذاشته است.

 

ادارات مرکزی وزارت امور خارجه و حدود ١٤٠ دفتر نمایندگی این وزارتخانه در خارج از کشور تلاش دارند تا در ابعاد مختلف پیگیر سیاست های اقتصادی کشور در حوزه روابط خارجی بوده و با همه امکانات از فعالیت نهادها و فعالان اقتصادی اعم از دولتی و خصوصی حمایت نمایند.

 

در عین حال وزارت امور خارجه به منظور ارتقاء ظرفیت اجرای دستگاه دیپلماسی، طرح هایی از قبیل جذب نیروهای متخصص با گرایش های متنوع در حوزه اقتصادی، آموزش پرسنل موجود، طراحی شبکه ارتباطات و اطلاعات اقتصادی بین وزارت امور خارجه و کلیه دفاتر نمایندگی خود در خارج از کشور از یک سو و تمامی دستگاه های اقتصادی دولتی و شرکت های خصوصی و فعالان اقتصادی از سوی دیگر در مقیاس بسیار گسترده و عظیم در دست اجرا دارد.

  12 اسفند 1395
بخش : بین الملل
کد خبر: 56792
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز