حملات تروریستی در اسپانیا موجی از محکومیت جهانی را برانگیخت

 اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل, حملات تروریستی در اسپانیا

حملات تروریستی در اسپانیا موجی از محکومیت از سوی مقامات و رهبران کشورها و شخصیت های سیاسی و مذهبی جهان را درپی داشت. 

به نقل از خبرگزاری فرانسه، خانواده سلطنتی اسپانیا در توئیتی نوشت: آنها قاتل هستند؛ جانیانی که نمی توانند ما را بترسانند. همه اسپانیا بارسلون است.

 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم در پیامی در کانال تلگرام به پادشاه اسپانیا تسلیت گفت. وی نوشت: ما قاطعانه این حمله سبعانه و خودخواهانه را محکوم می کنیم.

 

واتیکان هم در پیامی اعلام کرد: پاپ رهبر کاتولیک های جهان برای قربانیان این حمله دعا می کند و با همه مردم اسپانیا به خصوص زخمی ها و خانواده های قربانیان ابراز همدردی می کند.

 

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه توئیت کرد: همه فکر من و همبستگی فرانسه با قربانیان این حمله تراژیک در بارسلون است. ما متحد و مصمم می مانیم.

 

«آن ایدالگو» شهردار پاریس هم در توئیتی خطاب به مردم بارسلون اعلام کرد: پاریسی ها کنار شما هستند. بارسلون و پاریس در عشق و شکیبایی سهیم هستند.

 

دفتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان این حملات را تکان دهنده خواند. اشتفن زایبرت سخنگوی مرکل توئیت کرد: با اندوهی عمیق به قربانیان این حمله تکان دهنده در بارسلون فکر می کنیم و با مردم اسپانیا ابراز همبستگی و دوستی می کنیم.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم در توئیتر نوشت: ایالات متحده حمله تروریستی بارسلون را محکوم می کند و هر کمکی را که لازم باشد انجام می دهد. قوی و محکم باشید. دوستتان داریم.

مایک پنس معاون ترامپ نیز گفت: صحنه های اخیر کشتار و بی نظمی حال همه ما را بد کرده است.

 

باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا توئیت کرد: من و میشل به قربانیان و خانواده هایشان فکر می کنیم. آمریکایی ها همیشه با دوستان اسپانیایی خود می مانند.

 

تیم فوتبال بارسلونا هم اعلام کرد که «عمیقا غمگین» شده است. لیونل مسی بازیکن این تیم هم در شبکه های اجتماعی نوشت: بسیاری از ما می خواهیم که در دنیایی مملو از صلح و بدون نفرت زندگی کنیم؛ جایی که احترام و شکیبایی اساس همزیستی است.

 

در حمله خونین پنجشنبه شب یک خودرو ون به عابران در مرکز شهر بارسلون 13 نفر کشته و بیش از یکصد نفر زخمی شدند. بعد از آن در یک حمله دیگر، مأموران پلیس در یک پست ایست و بازرسی هدف قرار گرفتند.

 

همچنین یک خانه در شهر «آلکانار» منفجر شد که به حملات تروریستی پنجشنبه مرتبط بود.

بامداد جمعه نیز یک گروه دیگر از مردم در شهر کامبریلس در یکصد کیلومتری جنوب بارسلون با یک خودرو مورد حمله قرار گرفتند که 6 مصدوم برجای گذاشت.

 

پلیس پنج تروریست مرتبط با این حمله را به ضرب گلوله ازپای درآورد.

  27 مرداد 1396
بخش : بین الملل
کد خبر: 58743
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز