دولت کویت استعفا کرد

 اخباربین الملل,خبرهای بین الملل ,دولت کویت

جابر مبارک الحمد الصباح، نخست وزیر کویت امروز (دوشنبه) استعفای خود را به صباح الاحمد جابر الصباح، امیر این کشور ارائه کرد. 

به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، درخواست استعفای نخست وزیر کویت در آستانه برگزاری جلسه پارلمان (مجلس الامه) کویت ارائه شد که قرار بود طی آن اعطای رای اعتماد به محمد عبدالله المبارک الصباح، وزیر مشاور در امور کابینه و وزیر اطلاع‌رسانی بررسی شده و به رای گذاشته شود.

 

پارلمان کویت نقش بزرگی در قانونگذاری و نظارت بر دولت ایفا می‌کند اما تصمیم‌گیری نهایی در مورد مسایل مهم دولت با امیر کویت است.

 

مشکل دولت کویت با پارلمان این کشور است که علاوه بر وزیر اطلاع رسانی تهدید کرده بود دیگر وزرای کابینه را استیضاح خواهد کرد؛ مساله‌ای که باعث شد نخست وزیر ناچار شود کابینه را منحل کند.

 

پیش بینی می‌شود امیر کویت بار دیگر جابر مبارک حمد الصباح را مامور تشکیل کابینه کند و او نیز با تغییر دادن وزرایی که از سوی پارلمان مورد انتقاد شدید هستند، رضایت نمایندگان مردم را به دست آورد و بتواند از مرحله بحرانی کنونی عبور کند.

 

دولت کویت تاکنون چند بار به دلیل اختلافات با پارلمان و استیضاح وزرا مجبور به استعفا و یا اصلاحات گسترده شده است.

 

  8 آبان 1396
بخش : بین الملل
کد خبر: 59284
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز