آزادی ۸ زندانی متهم به ارتباط با تشکیلات مخالف پادشاهی در عربستان

 اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,عربستان سعودی
دادستان عمومی عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بازداشت‌شدگان به همکاری و ارتباط با افراد و سازمان‌های مخالف پادشاهی اعتراف کرده‌اند و مشغول جمع‌آوری اطلاعات برای ضربه زدن به نظام پادشاهی این کشور بوده‌اند. 

به نقل از خبرگزاری رویترز، عربستان سعودی هشت زندانی متهم به ارتباط با تشکیلات مخالف با پادشاهی این کشور را به‌طور موقت آزاد کرد و ۹ نفر دیگر را در بازداشت نگه داشت. این خبر را خبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز گذشته -شنبه- منتشر کرد.

 

دادستان عمومی عربستان گفت که از افرادی که ماه گذشته میلادی در این رابطه بازداشت شده‌اند، بازجویی کرده است. گروه‌های حقوق بشر و فعالان حقوق مدنی از این افراد با عنوان فعالان حقوق زنان یاد می‌کنند. 

 

دادستان عمومی عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بازداشت‌شدگان به همکاری و ارتباط با افراد و سازمان‌های مخالف پادشاهی اعتراف کرده‌اند و مشغول جمع‌آوری اطلاعات برای ضربه زدن به نظام پادشاهی این کشور بوده‌اند. در این بیانیه آمده که این افراد اطلاعاتی در اختیار عناصر معاند در خارج کشور می‌گذاشتند. 

 

در این بیانیه به نام بازداشت‌شدگان و آزادشدگان را اشاره‌ای نشده است. رویترز اعلام کرد که نمی‌تواند هویت این افراد را تایید کند. 

  13 خرداد 1397
بخش : بین الملل
کد خبر: 62285
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز