مراجعه ۳۵۰ مجروح لبنانی به بیمارستان صحرایی هلال‌احمر ایران در بیروت/ واکنش فرانسه و آمریکا به استعفای دولت لبنان

بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت از مراجعه ۳۵۰ مجروح و آسیب دیده از انفجار هولناک اخیر در بندر این شهر به این بیمارستان در حاشیه دانشگاه ملی لبنان در ناحیه ضاحیه خبر داد.

محمدباقر محمدی که به بیروت اعزام شده، روز سه شنبه با اعلام این مطلب افزود: این افراد از روز شنبه ۱۸ مرداد ۹۹ که این بیمارستان به صورت رسمی فعالیت خود را برای ارائه خدمات متنوع درمانی به مجروحان انفجار اخیر در منطقه ضاحیه در جنوب شهر بیروت پایتخت لبنان آغاز کرد، تا پایان روز دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹ مراجعه کرده اند.

 

وی توضیح داد: این شماره مجروح لبنانی با مراجعه خود به بیمارستان صحرایی سریع استقرار (RDH) جمعیت هلال احمر ایران در بیروت از خدمات متنوع درمانی از جمله ویزیت متخصصین و پزشکان داوطلب و اعزامی هلال احمر از جمله پزشکان عمومی، ارتوپد، بیهوشی، جراح، اطفال، مغز و اعصاب، طب اورژانس و خدمات پرستاری از جمله انجام و تعویض پانسمان و بانداژ، تزریقات، بخیه، خارج کردن اجسام خارجی از چشم، دست و پا،  آتل بندی، تزریقات و پانسمان و نظایر آن بهره مند شدند.

 

مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران از حضور و استقبال روز افزون مراجعه کنندگان لبنانی به بیمارستان صحرایی هلال احمر در شهر بیروت خبر داد و گفت: بیشتر مراجعه کنندگان به این بیمارستان مردم عادی، زنان، کودکان، سالمندان و مجروحان و حادثه دیدگان از انفجار اخیر و برخی نیروهای ارتشی هستند که برای استفاده از خدمات دارویی و درمانی به این بیمارستان مراجعه کرده اند.

 

محمدی اضافه کرد: بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت به جزء تخصص های یادشده دارای بخش های غربالگری کرونا و داروخانه رایگان است که از روز گذشته (دوشنبه) پزشک زنان و زایمان، مامایی و متخصص داخلی هم به کادر پزشکی این بیمارستان اضافه شده تا خدمات مناسب تری به مجروحان و حادثه‌دیدگان انفجار اخیر بیروت ارائه داده شود.

 

وی از همراهی و همکاری نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در لبنان و مدیر بیمارستان شهید راغب حرب از شهدای مقاومت اسلامی در شهر نبطیه در جنوب لبنان، رئیس و پرسنل صلیب سرخ لبنان و وزارت بهداشت این کشور تقدیر کرد و افزود: ملت بزرگ و مقاوم لبنان از این حادثه تلخ‌ نیز به مانند حوادث سخت گذشته، سربلند عبور خواهند کرد.

 

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: خدمت نوع دوستانه به آسیب‌دیدگان در حوادث، بلایا و قربانیان جنگ از اهداف و وظایف نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ است که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی نیز در این‌ حادثه تلخ به این وظیفه اخلاقی و انسانی خود عمل کرده، همان‌طور که سایر ملت‌ها در بحران‌ها و وقایع تلخ یاری‌گر ملت ما بوده‌اند.

 

"مروان عبود " استاندار بیروت روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه مصری "صدی البلد " که در برخی رسانه‌های منطقه بازتاب یافت، گفت: شمار قربانیان حادثه انفجار بندر بیروت تاکنون به ۲۲۰ تَن افزایش یافته است.  

 

پیش از این وزارت بهداشت لبنان، شمار کشته‌های انفجار بیروت را ۱۵۸ تن و شمار زخمی را ۶ هزار تن اعلام کرده بود.

 

واکنش فرانسه و آمریکا به استعفای دولت لبنان

ایسنا نوشت: کشورهای فرانسه و آمریکا به اقدام دولت لبنان در ارائه استعفا پس از ناآرامی های اخیر در این کشور واکنش نشان دادند.

 

 ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه دوشنبه شب پس از اعلام استعفای دولت لبنان در واکنش به این مساله خواهان تشکیل هرچه سریعتر دولتی "کارآمد" شد.

 

وی در بیانیه ای اعلام کرد: باید تشکیل دولتی "کارآمد" که ماموریتش حل چالش های اصلی لبنان و خصوصا بازسازی بیروت و انجام برخی اصلاحات باشد در صدر الویت های لبنان قرار گیرد.

 

لودریان گفت که باید به خواسته های مردم برای اصلاحات و نحوه اداره امور گوش داد.

 

وی گفت: در این دوران سخت از تاریخ لبنان، فرانسه کنار لبنانی ها است "همان طور که همیشه بوده است."

 

از سوی دیگر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به استعفای دولت دیاب اعلام کرد آمریکا از نزدیک اوضاع در لبنان را دنبال می کند.

 

وی همچنین گفت که کشورش کمک هایی را به منطقه ارسال می کند.

 

حسان دیاب دوشنبه شب استعفای دولتش را اعلام کرد.

  21 مرداد 1399
بخش : بین الملل
کد خبر: 68099
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز