هشدار رئیس‌جمهوری ارمنستان درباره تبدیل شدن قفقاز به سوریه‌ای دیگر/ بیانیه مشترک روسیه، فرانسه و آمریکا درخصوص تنش‌های قره‌باغ

رئیس جمهور ارمنستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
رییس جمهوری ارمنستان درباره گسترش تنش بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان به جامعه جهانی هشدار جدّي داد.

آرمن سرکیسیان، رییس جمهوری ارمنستان در مصاحبه ای با شبکه CNBC گفت: "تصور کنید که قفقاز سوریه دیگری شود؟"

 

سرکیسیان هشدار داد: "جامعه بین الملل باید درک کند که اگر شما اکنون مداخله نکنید، قفقاز به یک مشکل بزرگ دیگر تبدیل خواهد شد."

 

رئیس جمهور ارمنستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

 

بیانیه مشترک روسیه، فرانسه و آمریکا درخصوص تنش‌های قره‌باغ

فارس نوشت: روسای در این بیانیه که از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در این بیانیه از دو طرف درگیر درخواست کردند بدون پیش شرط وارد مذاکره شوند.

 

ساعاتی قبل از انتشار این بیانیه، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین گفت، پوتین در شورای امنیت روسیه، بحران قره‌باغ را به بحث گذاشته و درخصوص این بیانیه مشترک با آن‌ها صحبت کرده است.

 

پسکوف در پاسخ به سؤالی درباره حمایت ترکیه از آذربایجان در تنش‌های اخیر با ارمنستان و احتمال مشارکت نظامی ترکیه در این تقابل نظامی احتمالی میان باکو و ایروان گفت: «ما در این خصوص اظهارنظر نمی‌کنیم. ما معتقدیم که هرگونه اظهارنظری درباره احتمال حمایت نظامی از یکی از طرفین (ارمنستان و آذربایجان) ماهیت تحریک‌آمیز دارد و به افزایش تنش‌ها (در منطقه قره باغ) منجر می‌شود.

 

پیش از این، کاخ الیزه با صدور بیانیه‌ای ضمن متهم کردن ترکیه به اعزام مبارزان خارجی از غرب آسیا به قره‌باغ، گفت که در حال همکاری با روسیه برای رسیدن به توافق آتش‌بس بین آذربایجان و ارمنستان هستند.

 

دور جدید درگیری‌های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ از بامداد یکشنبه آغاز شد.

 

  10 مهر 1399
بخش : بین الملل
کد خبر: 68738
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز