آخرین اخبار از انتخابات آمریکا ۲۰۲۰ | اعلام نتایج پنسیلوانیا هم به تعویق افتاد

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
جدیدترین و مهمترین اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را می خوانید.

۱۶:۵۲/ میزان آرا مردمی بایدن و ترامپ تا این لحظه:

بایدن: ۶۹۰۳۶۵۵۵
ترامپ: ۶۶۷۳۵۴۳۰

 

 

۱۶:۳۰/ پس از نوادا، اعلام نتایج پنسیلوانیا هم به تعویق افتاد

روزنامه« دیلی میل» نوشت، شمارش آرای پستی در ایالت پنسیلوانیا امکان دارد تا روز جمعه طول بکشد.

 

فرماندار پنسیلوانیا اظهار‌کرد: حدود یک میلیون رأی پستی شمرده نشده در این ایالت وجود دارد.

 

در پنسیلوانیا که ۲۰ رای الکترال دارد، پس از شمارش ۶۴ درصد آراء، ترامپ ۵۵.۸ و بایدن ۴۳.۱ درصد آراء را بخود اختصاص داده اند.

 

در ایالت نوادا هم ادامه شمارش آراء ساعت ۰۹:۰۰ صبح روز پنج شنبه به وقت محلی (۱۷:۳۰ پنج شنبه به وقت تهران) از سر گرفته می شود.

 

در نوادا که ۶ رای الکترال دارد، پس از شمارش ۶۷ درصد آراء، بایدن ۴۹.۲ و ترامپ ۴۸.۶ درصد آراء را کسب کرده اند.

 

کمیسیون انتخاباتی نوادا درحالی که بایدن با ۸ هزار رای پیش است، اظهار‌کرد که کار بس است و دیگر رایی را امروز نخواهد شمرد.

 

آن ها اعلام کردند که در روزهای آینده، رأی های پستی که در چند روز اخیر ارسال شده است را خواهند شمرد و نتیجه را اعلام خواهند کرد. نوادا با ۶ رای الکترال، حالا اهمیتی حیاتی برای هر دو کمپین دارد، اگرچه بنظر میرسد در نهایت ایالتی آبی باشد.

 

تیم آلبرتا، سردبیر ارشد پولتیکو می گوید در میشیگان، حتی در کاونتی هایی که انتظار نداریم، رای های پستی به شدت به سود جو بایدن است و نباید فقط به دیترویت نگاه کرد. صرفاً برای امید دادن به خودمان و شما این را متنشر کردیم.

 

در نوادا نیز رقابت بین بایدن و ترامپ تنگاتنگ گزارش شده است.

 

از طرفی جهش یک باره میلواکی و جلو افتادن بایدن در ویسکانسن پس از شمارش آرای پستی، خوش بینی فزاینده ای را میان تحلیلی گران متمایل به بایدن ایجاد کرده است که چنین سناریویی در میشیگن و حتی پنسیلوانیا و جورجیا هم رخ دهد. به هرحال نمی توان از آرای پستی راحت گذشت.

 

در گرین بی ویسکانسن که نتایج آن حالا بسیار حیاتی است، شمارش آرا به دلیل تمام شدن جوهر متوقف شده است.

 

در حالی که بر اساس شمارش ۷۳ درصدی ترامپ در این ایالت نزدیک به ۸ درصد از بایدن جلو بود، اختلاف میان دو نامزد با شمارش ۸۷ درصد از آرا به ۱.۴ درصد به نفع ترامپ تغییر یافته است.

 

در این بین ۴ ایالت برای ترامپ حیاتی محسوب میشوند:

پنسیلوانیا: ۲۰ رای الکترال

میشیگان: ۱۶ رأی الکترال

جورجیا: ۱۶ رای الکترال

کارولاینای شمالی: ۱۵ رأی الکترال

 

در صورت کسب همه ۶۷ رای الکترال این ایالت ها مجموع آرا ترامپ به ۲۸۰ رأی خواهد رسید و دونالد ترامپ می تواند برای دور دوم به کاخ سفید راه پیدا کند.

 

دیلی میل در پیامی توئیتری نوشت نتیجه انتخابات در میشیگان امروز اعلام می شود، یک میلیون رای هنوز شمارش نشده است تا الان ترامپ برتری ۱.۴ درصدی دارد.

 

همچنین پس از وقفەای کوتاە در شمارش آراء بە دلیل آنچە مسئولان خستگی کارمندان اعلام کردند، روند بازکردن صندوق ها و شمارش آراء دوبارە شروع شد. شمارش آراء چند ایالت تعیین کنندە در نتیجە انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هنوز بە اتمام نرسیدە است.بە جز ایالت ویسکانسین کە جو بایدن با اختلاف اندکی پیش افتادە، در دیگر ایالت های باقی ماندە دونالد ترامپ پیشی گرفتە است.

 

هنوز شمارش آراء بە اتمام نرسیدە و نتایج قطعی مشخص نیست.

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

در حال حاضر ایالت پنسیلوانیا با ۳۶ درصد آراء شمرده نشده به عنوان بیشترین سهم در آرای شمرده نشده و دارا بودن ۲۰ رای الکترال بعنوان بيش ترین سهم در بین ایالت های باقی مانده، تعیین کننده ترین ایالت در مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکاست. پيشتر خبرهای منتشر شده از پیروزی قطعی ترامپ در این ایالت حکایت داشت.

 

در انتخابات سنا نیز دموکراتها توانسته اند دو کرسی متعلق به جمهوری خواهان را از آن خود کنند و در مقابل جمهوری خواهان نیز یک کرسی متعلق به دموکرات ها را به دست آورده اند.در صورتی که در پایان هر کدام از احزاب موفق به کسب ۵۰ کرسی در مجلس سنا شوند، اکثریت به دست جناحی خواهد بود که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود. بر اساس برآورد نیویورک تایمز تاکنون دو حزب دموکرات و جمهوری خواه هر کدام ۴۷ کرسی خود را در مجلس سنا قطعی کرده اند و ۶ کرسی هنوز تکلیفش مشخص نیست.

 

در خبر جالب دیگر نامزد فوت شده در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا پیروز شد.دیویدآندال نامزد جمهوریخواهان، پیروز مجلس نمایندگان از داکوتای شمالی اعلام شد ولی او چند روز پیش از انتخابات سوم نوامبر در گذشته بود.وی در آخرین هفته ماه اکتبر جانش را بدلیل ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ از دست داده بود.

 

طبق آخرین گزارشات امید ترامپ برای پیروزی در ویسکانسین بسیار کمرنگ شده است. در این ایالت بایدن ۴۹.۶ درصد و ترامپ ۴۸.۹ درصد شده و آرای غائبین چرخش خوبی بسوی بایدن دارند. در همین راستا ویسکانسن و نوادا در آستانه پیروزی بایدن هستند. در صورت وقوع این سناریو، بایدن یکی از ۴ ایالت باقی مانده را ببرد، برنده نهایی خواهد شد؛ البته اگر کارولینا را ببرد که بعید است آنوقت به جای ۲۷۰ رای الکترال صاحب ۲۶۹ می شود.

 

پایگاه اینترنتی سی ان بی سی/ در حالیکه جو بایدن در ایالت های نوادا و ویسکانسین با اختلافی اندک، از دونالد ترامپ جلو افتاده است ولی شمارش آراء به کندی پیش میرود و به تبع آن نتایج هم قطره چکانی اعلام می شوند.

 

همزمان خبر میرسد ایالت داکوتای شمالی که بدترین وضعیت را به لحاظ کرونا (corona) داشت، دو برابر بیشتر از بایدن به ترامپ رأی داد.

 

سرنوشت انتخاباتِ سوم نوامبر (اولین سه شنبه نوامبر) که روز انتخابات در آمریکا است در انتخابات امسال به چهارشنبه کشیده شده است در حالیکه هنوز برنده این رقابتِ سخت، مشخص نشده است.

 

امکان دارد نتیجه نهایی انتخابات در ایالت های میشیگان و ویسکانسین تا اواخر روز چهارشنبه (به وقت آمریکا) مشخص شود. نتیجه انتخابات پنسیلوانیا هم ممکن است تا اواخر این هفته مشخص شود.

 

در تصویر زیر وضعیت ترامپ و بایدن را مشاهده می کنید:

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

ترامپ ۲۱۳ الکترال فقط ۵۷ رای نیاز دارد؛ بایدن ۲۳۸ الکترال فقط ۳۲ رأی نیاز دارد.

 

لس آنجلس تایمز در پیامی توئیتری نوشت درحالی که رقابت بین ترامپ و بایدن در ایالت های کلیدی هم چنان باقی است، هیچ یک از آنها هنوز برنده قطعی نیست. بایدن از حامیانش خواسته صبر پیشه کنند و ترامپ کل انتخابات را زیرسئوال برده است.

 

فاکس نیوز در خبری تازه گزارش داده اعلام پیروزی زودهنگام دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آن هم در حالی که آراء بسياري از ایالت ها شمرده نشده نشان از این دارد که پرونده انتخابات این دوره به دیوان عالی خواهد رفت.

 

در این گزارش آمده است: رییس جمهور ترامپ امروز چهارشنبه پیروزی خود را در چندین ایالت مهم رقابتی اعلام کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که هنوز مشخص نیست چه کسی آراء را بخود اختصاص داده است. ترامپ بطور ضمنی اعلام کرده که کاخ سفید دادگاه عالی را تحت فشار قرار می دهد تا درباره آراء مورد اختلاف تصمیم بگیرد. ترامپ هشدار داد که "یک گروه بسیار ناراحت" سعی دارند مردم را از حق رای محروم کنند.

 

رییس جمهور که از اتاق شرقی کاخ سفید صحبت میکرد از طرفداران خود تشکر کرد و ادعا کرد که میزان مشارکت بی سابقه بوده است.

 

او ادامه داد: "من می خواهم از مردم آمریکا بخاطر پشتیبانی فوق العاده شان تشکر کنم. میلیون ها و میلیون ها نفر امشب به ما رای دادند."

 

به گزارش هیل، ستاد انتخاباتی بایدن در این خصوص گفت: «ترامپ سعی دارد حق مردم آمریکا برای رأی آزاد را سلب کند. ترامپ نتیجه انتخابات را تعیین نمی کند و روند دموکراتیک هم چنان ادامه دارد».

 

ستاد انتخاباتی بایدن با ابراز اطمینان درباره پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات تصریح کرد: «اطمینان داریم که پس از اتمام روند شمارش آراء، بایدن رییس جمهور می شود».

 

مدیر ستاد انتخاباتی بایدن، اظهارات ترامپ را «شنیع، بی سابقه و نادرست» خواند و گفت اگر ترامپ به تهدید خود برای بردن پرونده به دیوان عالی و جلوگیری از طی کردن روند طبیعی شمارش آرا عمل کند، تیم های حقوقی دموکرات ها با این اقدام مقابله خواهند کرد».

 

در خبری دیگر واکنش ها به تبریک زودهنگام نخست وزیر اسلوونی به ترامپ ادامه دارد. آندریاس شیدر رییس جناح سوسیال دمکرات اتریش در پارلمان اتحادیه اروپا از یانش یانزا نخست وزیر اسلوونی که دونالد ترامپ را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری به رسمیت شناخت و به او تبریک گفته است به شدت انتقاد کرد. وی اظهار‌کرد:نخست وزیر اسلوونی به دلیل نیاز کوته بینانه جانب ترامپ را گرفت. این اقدام همچنین شرم آور و خطرناک است.

  14 آبان 1399
بخش : بین الملل
کد خبر: 69109
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز