ترامپ فرجام خواهی انتخابات را به دیوان عالی برد

رئیس جمهور کنونی آمریکا به امید تغییر نتیجه انتخابات سوم نوامبر بار دیگر برای فرجام خواهی دست به دامن دیوان عالی این کشور شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد با ارائه درخواست تجدیدنظر در دیوان عالی آمریکا خواهان بررسی سلامت نتایج انتخابات سوم نوامبر در ایالت ویسکانسین شده است.

 

دونالد ترامپ که روزهای پایانی خود را در کاخ سفید را می‌گذراند، با درج پیامی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: خبر: رئیس جمهور دونالد ترامپ به عنوان نامزد انتخاب مجدد (در انتخابات ریاست جمهوری) با ارائه درخواست تجدیدنظر در دیوان عالی آمریکا خواستار اطمینان از صحت انتخابات در ویسکانسین شد!

اوایل هفته جاری نیز تیم انتخاباتی ترامپ از قضات دیوان عالی خواست "انتخابات ویسکانسین" را "ناموفق" اعلام کنند و به قانونگذار ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان اجازه دهند که نمایندگان مجمع برگزینندگان ریاست جمهوری را تعیین کند. پیش از این نیز دیوان عالی آمریکا درخواست جمهوری‌خواهان ایالت پنسیلوانیا برای لغو پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت را رد کرده بود.

سودای ترامپ برای تداوم ریاست جمهوری آمریکا با شکست در سوم نوامبر به سراب تبدیل شد، ولی او همچنان دم از تقلب در انتخابات می‌زند آنهم در حالی که تنها ۲۰ روز به تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا باقیست.

  11 دی 1399
بخش : بین الملل
کد خبر: 69541
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز