افخم در پاسخ به وزیرخارجه عربستان:
عربستان فاجعه را بپذیرد و عذرخواهی کند
سخنگوی وزارت خارجه: لجاجت و فرافکنی وجهه عربستان را در دنیا بیش از پیش مخدوش می‌سازد/ عربستان به عنوان میزبان حجاج باید همکاری همه جانبه در خصوص تعیین وضعیت یکایک حجاج مفقود ایرانی بعمل آورد

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه العربیه را غیر سازنده توصیف کرد و با تاکید مجدد بر ضعف مدیریت و بی تدبیری مسئولین عربستان در فاجعه منا گفت: اظهارات شاهدان عینی و مجروحین این حادثه ابعاد تاسف باری از بی توجهی کارگزاران حج عربستان به حجاج بیت ا... الحرام را برملا ساخته است و توصیه میکنیم عربستان مسئولیت این فاجعه را بپذیرد و از کشورهای اسلامی عذرخواهی نماید .

مرضیه افخم اضافه کرد : لجاجت و فرافکنی و شانه خالی کردن از بار مسئولیت سنگین جان باختن چند هزار زائر بیت ا.. الحرام وجهه عربستان را در دنیا بیش از پیش مخدوش می سازد.

سخنگوی وزارت امورخارجه افزود : در حال حاضر شناسایی و تعیین وضعیت یکایک حجاج مفقود ایرانی در منا در اولویت برنامه های جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و عربستان بعنوان کشور میزبان حجاج باید همکاری همه جانبه را در این خصوص بعمل اورد.

مرضیه افخم همچنین با اشاره به اظهارات غیر مفید و نامربوط وزیر خارجه عربستان در خصوص تحولات سوریه و یمن گفت: تداوم رویکرد مداخله مسلحانه در سوریه و یمن و تخریب زیر ساخت های کشورهای عربی و مسلمان موجب گسترش افراط گرایی و بی ثباتی فرا گیر در منطقه شده است.

مرضیه افخم خاطر نشان ساخت: متاسفانه  عربستان سعودی  با اتخاذ  سیاستهای جنک طلبانه به منبع اصلی گسترش إفراط گرایی و جنگ أفروزی تبدیل شده و درست در زمانی که در داخل کشور هزاران نفر از حجاج کشورهای اسلامی را قربانی بی تدبیری خود نموده، صدها غیر نظامی یمنی را نیز در حمله هوایی به یک مراسم عروسی در یمن به قتل رسانده است جا دارد جامعه بین المللی به وظیفه خود برای توقف رویکرد جنگ سالارانه  و کشتار غیر نظامیان بصورت جدی عمل نماید.

  7 مهر 1394
بخش : خبرها / خارجی
کد خبر: 49227
مرجع: نسیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز