امروز باران هم از اسمان روی زمین پیاده راه می رود
جاماندگان کربلا راهی حرم سیدالکریم(ع) می‌شوند

عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) و هیات های مذهبی ساعت شش صبح امروز عازم قبله تهران شدند.این کاروان ها از مبادی تعیین شده شامل میدان امام حسین(ع)، میدان آزادی و امامزاده حسن(ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم(ع) پیاده روی کرده و در آستان مقدس به عزاداری و سوگواری روز اربعین می پردازند.

مسیر یک که تقریبا ۱۶ کیلومتر است از میدان امام حسین(ع) آغاز می‌شود و از مسیر خیابان فداییان اسلام به حرم عبدالعظیم(ع) منتهی می‌شود.
مسیر دو که حدود ۲۶ کیلومتر است از میدان آزادی آغاز می شود و از مسیر بزرگراه نواب صفوی و سپس خیابان شهید رجایی به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) می‌رسد.
مسیر سه نیز با حدود ۹ کیلومتر از امامزاده حسن(ع) آغاز شده و راهپیمایان پس از طی کردن خیابان قزوین و میدان بهمن از طریق خیابان شهید رجایی به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) می‌رسند.
ستاد مردمی کاروان پیاده روی اربعین حسینی از همه عاشقان و عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) خواست تا برای برگزاری بهتر این مراسم به نکاتی ذیل توجه کنند:
ـ ایستگاه صلواتی در طول مسیر به منظور پذیرایی از عزاداران برپا می شود و برای بازگشت آن ها اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو آماده ارائه خدمات خواهند بود.
ـ زمان آغاز مراسم اربعین در آستان حضرت عبدالعظیم(ع) ساعت ۱۰ صبح خواهد بود و این مراسم به طور مجزا در شبستان مصلی، ضلع جنوبی و ضلع شرقی آستان برگزار می شود.
ـ محیط های داخلی آستان و حرم های مطهر به طور یکطرفه در خواهند آمد به طوریکه زائران از ضلع شمال ورود و از ضلع جنوب خارج می شوند.
ـ از عزاداران حسینی درخواست می شود که به دلیل ازدحام و ترافیک محیط های داخلی حرم، اصرار به ورود نداشته باشند.
ـ عزادارانی که به صورت خانوادگی در مراسم راهپیمایی اربعین حاضر شده اند می توانند در ضلع های جنوبی و شرقی حرم مستقر شده و از مراسم بهره مند شوند.
ـ عزاداران برای تجدید وضو نیز می توانند در طول مسیر از سرویس های بهداشتی مدارس، مساجد و ادارات و همچنین از سرویس های بهداشتی سیار، داخل بوستان ها و مدارس اطراف حرم استفاده کنند.
کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) استان تهران با عنوان جاماندگان کربلای حسینی امسال برای سومین سال پیاپی با پای پیاده عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) می شوند.
آستان مقّدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، و در کنار آن بارگاه شریف حضرت امامزاده حمزه(ع) و امامزاده طاهر(ع) در شهرری از قرن سوّم تاکنون، به عنوان یکی از مشهورترین اماکن زیارتی و سیاحتی ایران مورد توجّه و عنایت دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده است.
حضرت عبدالعظیم(ع) از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی(ع) است و در مدّت ۷۹ سال عمر با برکت خود با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام محمّدتقی(ع) و امام علیّ النّقی(ع) مقارن بوده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.
منزلت حضرت عبدالعظیم(ع) به حدی است که امام هادی(ع) به یکی از اهالی ری می فرمایند: «اگر قبر عبدالعظیم(ع) را که در نزد شماست زیارت می کردی مانند کسی بودی که امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کرده است».

  11 آذر 1394
بخش : خبرها / مذهبی / جامعه
کد خبر: 50526
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز