جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
ترکیه ظرفیت تأثیرگذاری بر ۱۰ متر آن طرف‌تر از خود را هم ندارد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه می‌خواست نقش قدرت بزرگ منطقه را ایفا کند، گفت: ترکیه ظرفیت تأثیرگذاری بر ۱۰ متر آن سو تر از خود را ندارد.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین مجمع عالی بسیج در سخنانی، گفت: هر وقت اسلام طلوع کرد همه مشرکان و دشمنان اسلام علیه دین خدا لشکرکشی کردند اما اسلام باز همه این کارشکنی‌ها مسیر جهاد و میدان نفوذ و شعاع تأثیر خود را یافت.

وی افزود: کسانی اسلام را گسترش دادند که در دوران شعب ابی طالب تحریم اقتصادی را تجربه کردند و با پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه مهاجرت کردند. همه جنگ‌های بزرگ جهان در منطقه جهان اسلام و برای تغییر سرنوشت اسلام رخ داد؛ حتی جنگ‌هایی که در اروپا شکل گرفت برای سرنگونی مسلمانان بود.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه از روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد، آمریکا و رژیم صهیونیستی به ١٤ کشور مسلمان حمله کردند و آمریکا به تنهایی به ٧ کشور مسلمان حمله کرده است، تصریح کرد: اما به فضل الهی و به برکت هدایت ولی‌فقیه چه در دوران امام(ره) و چه در دوران باشکوه رهبری معظم انقلاب ایران تمرکز استراتژیک دشمن بر نظام جمهوری  اسلامی را بر هم زد؛ این یک هنرنمایی و اعجاز الهی است که در اوج محاصره نظامی، همه این تمرکزها برهم خورد.

سردار سلامی اضافه کرد: زمانی گلوله‌های توپخانه آنان اهواز و شهرهای ما را هدف قرار دادند تا مفهومی به نام اسلام را از جفرافیای سیاسی جهان اسلام حذف کنند، اما اسلام و انقلاب توانست میدان نبرد را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه امروز به شعاع عمل ما نگاه کنید، فرزندان ما در شرق مدیترانه در رصد تحولات هستند، گفت: نظم ساخته قدرت‌های بزرگ کاملا فرو ریخته است. دریای سرخ مدیترانه، لبنان سوریه و بحرین که از ایالات آمریکا بود، دیگر اینگونه نیست، آنها میدان‌های وسیعی را از دست دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه، اظهار داشت: امروز با تحولات پیچیده‌ای روبرو هستیم، اما وقتی تحولات را مطالعه می‌کنیم به این حقیقت الهی پی می‌بریم که پیروزی در دست ماست.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه همه دشمنان ما فصل مشترک دارند و همه آنها در بُن‌بست راهبردی و سرگردانی برای ادامه سیاست‌های خود روبرو شدند، افزود: ترکیه را ببینید، این کشور می‌خواست نقش قدرت بزرگ منطقه را ایفا کند، اما این کشور ظرفیت تأثیرگذاری بر 10 متر آن سوی خود را هم ندارد، احساس می‌کرد فضا را برای بازیابی نقش گسترده فراهم است، اما پس از پنج سال صرف هزینه‌های مالی، سیاسی و اقتصادی هیچ توفیقی در هیچ عرصه‌ای به دست نیاورده است.

وی در ادامه گفت: روزی نخست‌وزیر آن در میدان التحریر فکر می‌کرد با تکیه بر جریان اخوانی می‌تواند تا شمال آفریقا گسترش یابد، اما 5 متر هم نتوانست در سوریه تاثیرگذار باشد.

 

  25 آذر 1394
بخش : خبرها / سیاسی
کد خبر: 50924
مرجع: انتخاب
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز