رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست وزیر یونان:
انتقاد رهبر معظم انقلاب از نقطه ضعف اروپا

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: این انتقاد به اروپا وارد است که بر خلاف گذشته، اراده مستقلی در قبال آمریکا ندارد که اروپایی‌ها باید این نقطه ضعف را اصلاح کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار آقای آلکسیس چیپراس نخست وزیر یونان، با اشاره به سوابق درخشان فرهنگی و تمدنی ایران و یونان، خاطرنشان کردند: این سفر می‌تواند آغاز خوبی برای افزایش مبادلات و همکاری‌های بلند مدت دو کشور باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اظهارات نخست‌وزیر یونان درباره دیدگاه‌ها و منافع متضاد در اروپا، افزودند: این انتقاد به اروپا وارد است که بر خلاف گذشته، اراده مستقلی در قبال آمریکا ندارد که اروپایی‌ها باید این نقطه ضعف را اصلاح کنند.

رهبر انقلاب درباره سخنان نخست‌وزیر یونان درباره مسئله سوریه نیز گفتند: تروریسم یک بیماری واگیردار و بسیار خطرناک است که اگر همه به‌طور جدی با آن مقابله کنند قابل کنترل است اما متأسفانه برخی با واسطه یا بی‌واسطه به جریان‌های تروریستی کمک می‌کنند.

ایشان با اشاره به نقاط مشترک و همسویی سیاست‌های ایران و یونان گفتند: جناب عالی و دولت‌تان سیاست و منش مستقلی دارید که امیدوار هستیم بتوانید بر مشکلات اقتصادی فائق آیید و این سفر نیز زمینه‌ای برای تقویت منافع هر دو کشور باشد.

در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، آقای «آلکسیس چیپراس» نخست‌وزیر یونان، خطاب به رهبر انقلاب، گفت: شما رهبر مردم بزرگ و پرافتخاری هستید که نقشی تعیین‌کننده در تاریخ و در دفاع از آرمان‌ها و استقلال‌شان ایفا کرده‌اند.

آقای چیپراس سفر به ایران را نشانه اراده سیاسی مشترک برای افزایش همکاری در تمامی سطوح خواند و افزود: این سفر نقطه عطفی در روابط دوجانبه و به سود منافع هر دو کشور خواهد بود.

 نخست‌وزیر یونان با اشاره به دیدگاه‌ها و منافع متضاد و پیچیدگی‌ها و مشکلات حوزه اروپا، خاطرنشان کرد: اقتصاد کشورهای اروپایی به یکدیگر وابسته شده و تغییر در آنها بسیار دشوار است که برای اصلاح این وضع، باید ترکیب قوا در اتحادیه اروپا عوض شود.

آقای چیپراس درباره مسئله سوریه نیز گفت: امیدواریم شاهد تحولات مثبتی در مسئله سوریه باشیم زیرا این بحران دارای ابعاد انسانی است که صدها هزار نفر را در اثر حملات تروریست‌ها مجبور به ترک خانه‌هایشان و مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله یونان کرده است.

  19 بهمن 1394
بخش : خبرها / سیاسی
کد خبر: 52068
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز