در پی اعلام جنگ در سوریه از سوی ریاض؛
العربیه: عربستان برای جنگ کردن در سوریه شرط گذاشت

قرار است محمد بن سلمان وزیر دفاع و جانشین ولیعهد ریاست هیئت عربستانی در سفر به بروکسل برای رایزنی درباره مبارزه با داعش در سوریه را بر عهده بگیرد.شبکه سعودی العربیه گزارش داد: «شبکه العربیه مطلع شد که مشارکت نیروهای ویژه عربستان در جنگ با داعش در سوریه منوط به جمع آوری اطلاعات از ارتش آزاد سوریه درباره شرایط حاکم در جبهه های جنگ است.»

العربیه افزود: «مشارکت عربستان مشروط به مشارکت نیروهای ارتش آمریکا است و هرگز به تنهایی این کار را نخواهد کرد و تنها در سوریه به مبارزه با داعش خواهد پرداخت.»

به گزارش العربیه؛ قرار است محمد بن سلمان وزیر دفاع و جانشین ولیعهد ریاست هیئت عربستانی در سفر به بروکسل برای رایزنی درباره مبارزه با داعش در سوریه را بر عهده بگیرد.

 لازم به ذکر است که «احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در تجاوز به یمن گفته بود هیچ  طرف خارجی در عرصه نبرد زمینی در سوریه با داعش نمی‌جنگد.

  العسیری همچنین طی ادعایی بی اساس، ایران را به حمایت از شبه نظامیان تروریست در سوریه و عراق متهم کرد.

عسیری همچنین مدعی شد که کشورش آماده اعزام نیروی زمینی به سوریه به محض تصمیم گیری ائتلاف اسلامی ضد تروریسم است.

خاطرنشان می شود که سعودی ها درباره جنگ در سوریه به خاطر جدی نبودن برخی کشورهای عربی در تلاش است که آمریکا را با خود همصدا کند. این در حالی است که برخی همپیمانان عربستان هدف از دخالت در سوریه را اینطور اعلام کرده اند که ثابت کنند اعراب مستقل هستند و در تصمیم گیری برای مسائل منطقه نیازی به آمریکا ندارند.

  24 بهمن 1394
بخش : خبرها / خارجی
کد خبر: 52151
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز