رهبران اتحادیه اروپا در بیانیه‌ مشترک;
بیانیه اتحادیه اروپا علیه ایران و روسیه

رهبران اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف حملات هوایی روسیه به مواضع مخالفان بشار اسد در سوریه شد.

به نقل از رویترز، رهبران اتحادیه اروپا ضمن درخواست از روسیه برای توقف بمباران مواضع گروه‌های اپوزیسیون تحت حمایت غرب، ایران و روسیه را به کمک به داعش و تشدید هجوم مهاجران به سمت اروپا متهم کردند.

رهبران اروپا این درخواست را یک هفته پس از آن مطرح کردند که قدرت‌های مهم توافق کردند جنگ در سوریه را متوقف کنند. روسیه حملات خود را روی گروه‌های مخالف بشار اسد متمرکز کرده است.

رهبران اتحادیه اروپا در این بیانیه‌ مشترک گفتند: «شورای اروپا از سوریه و متحدان خود می‌خواهد تا حمله به گروه مخالفان غیر تروریستی را که چشم‌اندازهای صلح را تهدید می‌کند، حملاتی که به نفع داعش تمام می‌شود و عامل اصلی بحران مهاجرت است، متوقف کنند.»

حضور نظامیان روسی و ایرانی در جنگ داخلی شش ساله سوریه در هفته‌های اخیر معادلات را به نفع حکومت بشار اسد تغییر داده و موجب محاصره کامل شهر حلب، مقر شورشیان شده است.
در این بیانیه همچنین آمده است: «توقف سراسری خصومت‌ها باید به صورت فوری به اجرا گذاشته شود.» این رهبران تاکید کردند توقف درگیری‌ها باید در مورد«همه طرف‌هایی که اکنون در مخاصمات نظامی یا شبه‌نظامی درگیر هستند» و از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد گروه تروریستی محسوب نمی‌شوند، اعمال شود.

رهبران اتحادیه اروپا همچنین بمباران شهرهای سوریه را محکوم کردند و خواستار پایان یافتن بمباران مناطق غیرنظامی در نزدیکی حلب و مرز سوریه با ترکیه شدند.

  1 اسفند 1394
بخش : خبرها / خارجی
کد خبر: 52295
مرجع: آنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز