معرفی سرمایه گذار جدید پتروشیمی گلستان/ سرمایه گذار جدید به زودی کار خود را آغاز می کند

به گزارش صیدنیوز، رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه تعیین تکلیف نهایی پتروشیمی گلستان که در دادگستری کل استان با حضور استاندار گلستان و هیات شرکت  صنایع پتروشیمی ایران تشکیل شد گفت: موضوع احیای شرکت پتروشیمی گلستان با دستور رئیس قوه قضاییه در سفر استانی کلید خورد و با اختیارات قضایی تفویض شده، دادگستری استان با تلاش مستمر و با همکاری دستگاه‌های اجرایی  استان به ویژه استاندار گلستان در صدد رفع موانع حقوقی و قضایی مربوط به ورود سرمایه‌گذار جدید است و هیأت مدیره فعلی با توجه به دستور قضایی، ضمن همکاری لازم با سرمایه گذار جدید ، هیچ گونه مانع تراشی در امر سرمایه گذاری  نخواهد داشت و دستگاه قضایی استان از سرمایه گذار جدید حمایت و پشتیبانی کامل خواهد نمود.

 

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: جلسه امشب جلسه نهایی است و حداکثر تا یک ماه آینده سرمایه گذار جدید در استان مستقر و کار را آغاز می کند و تا زمانی که این شرکت احیا شود دستگاه قضایی در کنار سرمایه گذار جدید است و پس از احیا و رفع موانع قضایی، کار به بخش اجرایی سپرده می شود.

نماینده عالی  قوه قضاییه در استان با بیان این که حمایت قضایی ما از  سرمایه گذار  پتروشیمی جدی است افزود: اهتمام  دو رئیس قوه در سطح کلان و مسئولان قضایی و اجرایی در سطح استان، برای  پیگیری راه اندازی پتروشیمی گلستان یک تعامل هماهنگ قضایی و اجرایی است و انشاالله تلاش ها به زودی به ثمر خواهد نشست.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت:مشکلات و چالش های حقوقی پتروشیمی با کمک دادگستری استان رفع شد و الان وارد فاز اجرایی شدیم .

علی محمد زنگانه افزود:  برای فرآیند اجرا یک برنامه مدون در ۱۲ گام طراحی شده و در حال پیش بردن این گامها هستیم.

 زنگانه ادامه داد: تشریفات قانونی و اجرایی برای ورود سرمایه گذار جدید شروع شده و پیش بینی می کنیم حداکثر تا  یکماه آینده مقدمات برای احیای دوباره این پتروشیمی و استارت کار اجرایی آن شروع شود.

احمد شکری مدیر طرح های صنعت پتروشیمی ایران هم در این جلسه گفت:خوشبختانه همگرایی خوبی  در مجموعه قضایی و اجرایی استان وجود دارد و ان شاء الله با همین همگرایی، آخرین گام های مانده تا احیای این پروژه را برداریم و این طرح عملیاتی شود.

احمد شکری افزود: پروژه قبل از این که وارد فاز اجرایی شود یکسری پیش نیازهای حقوقی، قراردادی و مالی دارد که الحمدلله  در این جلسه و جلسه های قبلی توافقات خوبی صورت گرفت.

شکری گفت: در بین سرمایه گذارهای جدید توانمندترین سرمایه گذار ورود کرده و به زودی این طرح عملیاتی می شود.

تکاپو برای راه اندازی دوباره پتروشیمی گلستان 25 آذرماه پارسال با دستور ویژه رئیس قوه قضاییه در سفر به استان گلستان آغاز شد و پس از آن در سفر  رئیس جمهور به گلستان هم بر کمک به راه اندازی این طرح تاکید شد .

طرح پتروشیمی گلستان از 16 سال پیش تاکنون بر زمین مانده است و بیش از ۹۰  هزار سهامدار دارد .

این پروژه در این سالها  فقط 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  26 خرداد 1401
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز