یادداشتی به قلم اسماعیل البرزی:
مشارکت حداکثری در پوشش انتخاب دوست یا حذف رقیب

با اعلام مرحله نهایی تایید صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان، رقابت نامزدهای انتخاباتی در حوزه های مختلف وارد فاز جدیدی خواهد شد.
بی شک بخشی از جامعه مدنی و آنانکه پایه های مشروعیت نظام را تحکیم و قوام بخشیده اند، کاندیداهای مورد نظر و حمایت خود را به دلیل رد و یا عدم احراز صلاحیت در دایره انتخاب نخواهند داشت و در تحلیل آغازین با نوعی سردرگمی مواجه خواهند بود.
آنچه غیر قابل انکار است اینکه میزان مشارکت تاثیری در ذات برگزاری انتخابات نداشته و با کمترین میزان مشارکت نیز قطار انتخابات به ایستگاه آخر خواهد رسید.
اما آنچه حائز اهمیت است دخالت یکایک ایرانیان با بهره گیری از حداقل ظرفیت ها در تعیین افرادی است که در آینده لقب نماینده را با خود یدک کشیده و حلقه اتصال خواستهای عمومی از کف به ستاد تصمیم گیری در حاکمیت خواهند شد.
با وجود آنکه شرکت در نمایش و آزمون عظیم مردم سالاری به مثابه همه سالهای پس از انقلاب، جزء لاینفک زندگی و رفتار دموکراتیک جامعه ایرانی بوده و ترک صحنه ی تحکیم بخشی به اقتدار نظام کمترین جایگاهی در مخیله دلسوزان سلیم النفس نداشته است، این بار نیز چه با نیت حمایت از دوستان و هم قطاران و چه با هدف حذف و زمین گیر کردن رقبا و یا تفکرات رقیب، این آزمون با مشارکت حداکثری به نیکی ادا خواهد شد و برگی دیگر از مشروعیت مردمی جمهوری اسلامی در برابر دیدگان دوست و دشمن پدیدار خواهد گشت.

  12 بهمن 1394
بخش : یادداشت
کد خبر: 51941
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 2
  • کریمی | 13/11/1394 - 02:24

    احسنت. باید در انتخابات شرکت کرد و به آنانکه که به تفکر ما نزدیکتر هستند رای دهیم البته انتخاب اصلح فراموش نشود
  • ارجمندی | 17/11/1394 - 09:21

    ملت همانند دوره های گذشته شور و شوق انتخاباتی دارند و به تمام ارمانهای انقلاب احترام می گذارند
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز