یادداشتی به قلم اسماعیل البرزی:
هشدار به صاحبان پول های کثیف و کفتارهای سیاسی / رای مردم " حق الناس " است

گاهاً شنیده می شود که در برخی حوزه های انتخابیه حق انتخاب مردم با روشهای نامتعارفی نظیر خرید رای و یا توزیع مایحتاج معاش از آنان سلب می شود و یا با اِعمال نفوذ برخی گردن کلفت ها در مراحل اجرای انتخابات،  آراء حقّه ی مردم به نفع کاندیداهای پر نفوذ جابجا می شود.
از آنجا که جمهوریت نظام اسلامی فریاد گر دخالت مستقیم مردم در تعیین سرنوشت خود بوده و شورای نگهبان قانون اساسی مستخرجه از دین و شرع در جمهوری اسلامی نیز کمترین اغماضی در برخورد با هنجار شکنان روا نخواهد داشت، شائبه دخالت دست ها و تفکرات ناپاک در انتخابات به حداقل ممکن تنزل می یابد.
اما باید اذعان داشت در دوران ها و نظام های سیاسی مختلف در سراسر دنیا همواره طالبان قدرت با بهره گیری از ظرفیت پیدا و پنهان کاسبان سیاسی از روشهای متعددی برای حفظ و یا تحصیل قدرت بهره جسته اند که انتخابات نیز از این آسیب مستثنی نخواهد بود.
روی سخن نگارنده فارغ از صحت یا عدم صحت وجود دستهای ناپاک، با آنانی است که در صددند تا با توسل به روش های مزورانه و نامتعارف خود را بر کرسی نمایندگی مردم در خانه ی ملت بنشانند.
بر همگان مبرهن است یکی از دلایل اعلام شده از سوی غالب نامزدهای انتخابات برای ورود به مجلس، رسیدگی به مشکلات مردم و تلاش برای عزت ایران و ایرانیان است.
سوالی که مطرح می شود این است ؛ نمایندگانی  که قبل از ورود به مجلس راضی می شوند با سوءاستفاده از تنگدستی و نیازِ شماری از هموطنان، عزت و شرف یک ایرانی را لجن مال کرده و " حق الناس " را با پول های کثیف و بادآورده به ثمن بخس خریداری کنند، چگونه ممکن است در خانه ملت به حفظ و تقویت عزت و اقتدار مردم بیاندیشند؟
آنانکه با تفکرات بیمار، سنگ بنای نمایندگی خود بر مردم را با استفاده از روش های مزورانه،  عوامفریب و ناجوانمردانه بنا می نهند چگونه ممکن است در آینده تمرکز خود را بر خدمت به نظام و پابرهنگان معطوف نموده و انرژی و توان خود را در مسیر باز پرداخت بدهی حاصل از پول های کثیف انتخاباتی به سرمایه داران و گردن کلفتان مصروف نسازند؟
آنچه مسلم است اینکه، تفکر بیمار، همیشه بیمار خواهد ماند و درمانی جز نابودی برایش تصور نمی شود. اما بر مردم فهیم و متمدن ایران اسلامی و حتی آنانکه در انتهای صف تقسیمات طبقات اجتماعی روزگار می گذرانند فرض است که رای خود را که " حق الناس " تلقی شده و هیچ قدرتی را یارای پایمال نمودن این حق نیست، به بهای ناچیز مادی به کفتار صفتان سیاسی واگذار نکنند و صاحبان نفوذ و قدرت نیز بدانند که " حق الناس " مسلمین حتی در ظهر عاشورا هم قابل اغماض نبوده است که دیر یا زود باید مناصب زود گذر را گذاشت و گذشت و عاقلانه است که آخرتتان را فدای دنیای دیگران نکنید.

  4 اردیبهشت 1395
بخش : یادداشت
کد خبر: 53243
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز