مردمان سرزمین من

واژگونی کامیون حامل پرتقال در شب عید در یکی از جاده های کشور که نگارنده به دلیل ایرانی بودن از بیان نقطه وقوع این تراژدی پرهیز می کند، حاوی این پیام تلخ و ویران کننده است که در عصر ارتباطات و در حالی که برخی جوانان این مرز و بوم قله های رفیع علمی را با ساخت موشک های محیرالعقول و غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصدی در می نوردند و عده ای دیگر لباس غیرت و مردانگی بر تن کرده اند و هزاران کیلومتر آنسوتر به دفاع از مسلمین مظلوم جان خود را در طبق اخلاص گذاشته اند، این جماعت در تصویر شرم آور سرگرم انجام کدام ماموریت و نمایش کدام غیرت هستند؟

ما ایرانی ها فرهنگ غنی و پیشینه زرین مان را به دست گرفته ایم و در تمام دنیا به رجز خوانی مشغولیم که بر تارک قله های رفیع فرهنگ در دنیا ایستاده ایم و هیچ ملتی را یارای پنجه انداختن در پنجه ی فرهنگ ما نیست . حال این جماعت در حال بالا رفتن از پله های کدام فرهنگ و تمدن هستند؟  

از قدیم گفته اند :
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده را بگیری مردی

تلخ است روایت قصه نامردمی، اما حقیقت است که می بینید . در گوشه ای از نقشه ی تمدن سرزمین من ، سفیران فرهنگ به جای دستگیری از افتادگان،  به تاراج اموالش مشغول شده اند .

دیگر چیزی برای عرض حال این مدل از فرهنگ ندارم  .
اسماعیل البرزی

  4 فروردین 1396
بخش : یادداشت
کد خبر: 56996
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز