آیا حج شلیک ایرانیان به اردوگاه خودی است؟

یادداشت / اسماعیل البرزی

روابط عربستان سعودی با بسیاری از کشورهای مسلمان تنها در قالب برنامه حج تعریف و تنظیم شده است و همه نهادهای رسمی مالی و پولی دنیا بر این اصل صحه می گذارند که گردش مالی حج برای دولت آل سعود، اگر از نفت بیشتر باشد کمتر نیست.

این در شرایطی است که اقلیت حاکم بر عربستان در دهه  های اخیر با خلق شرایطی نظیر جمعه سیاه سال ۶۶ و به رگبار بستن حجاج ایرانی، کمک های هنگفت مالی به صدام در حمله به ایران، رفتار های غیر انسانی، ددمنشانه و تحقیر آمیز با زائران ایرانی در روند مناسک حج، تجاوز به نوجوانان ایرانی و برجسته تر از همه شهادت صدها تن از هموطنانمان در فاجعه منا، عقده و رذالت خود را نسبت جامعه ایرانی بارها و بارها به اثبات رسانده اند.

از سوی دیگر حدود ۵ سال است که دولت آل سعود با تجهیز و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی مستمر گروههای تروریستی در سوریه و عراق به دنبال آن است تا با تضعیف و براندازی دولت های نزدیک به ایران، تنش و آشوب را به داخل مرزهای سرزمینی کشورمان بکشاند و زمینه را برای نا امن کردن ایران، دور کردن ایران از متن تحولات منطقه  ای، کاهش قدرت چانه زنی و اثر گذاری ایران در معادلات منطقه ای و جهانی و نهایتا کشاندن جمهوری اسلامی به گوشه ی رینگ در همه میزهای مذاکرات بین المللی، زمینه را برای افول قدرت و ناکارآمدی نظام اسلامی فراهم نماید.

این روزها نیز موسم حج فرا رسیده است و شاهزاده های دائم الخمر سعودی با هزاران عشوه و ناز و شروط غیر مسئولانه موافقت کرده اند که حجاج ایرانی به سفره تمتع اعزام شوند در حالی که این نرمش تنها در راستای کسب درآمد و نهایتاً بکارگیری پول های ایرانیان برای تقویت جبهه های منطقه ای مقابل ایران هزینه خواهد شد.
 
حال سوال واضح و اساسی این است که آیا رواست در برهه ای که دولت سعودی با عقد قرارداد ۱۱۰ میلیارد دلاری برای خرید تسلیحات نظامی از آمریکا، در حال تقویت جبهه مقابل ایران در معادلات بین المللی است، با اعزام حجاج ایرانی به عربستان و پر کردن خزانه ی عده ای لایعقل و جانی، جبهه دشمنان ایران را تقویت کنیم؟

آیا حج برای ایرانیان در شرایط کنونی، شلیک گلوله به اردوگاه خودی نیست؟

  2 خرداد 1396
بخش : یادداشت
کد خبر: 57632
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
 • فاضل | 7/03/1396 - 12:56

  آیا حج برای ایرانیان در شرایط کنونی، شلیک گلوله به اردوگاه خودی نیست؟
  خیر نیست
  دشمنان ملت ایران و مخصوصا اسلام بدنبال این امر هستند که ملت ایران را نا مسلمان و کافر و مشرک بنامند نزد دیگر ملل
  تشرف به حج امری الهی است و اینکه ایرانیان و شیعیان به حج بروند و ندای اسلام را به گوش همه برسانند این مهم است
  عدم اعزام حجاج به مکه مکرمه مساوی با نابودی تفکر شیعی نابودی شیعه و نابودی دین مبین اسلام ناب محمدی (ص) است.
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز