خبرنگار مردم باشیم / تکریم و تکفیر !

امروز مردم غالب خبرنگاران را سیاسی می دانند. به عبارت واضح تر، گمان مردم بر آن است که هر خبرنگار یا منتسب به طیف سیاسی اصولگراست یا اصلاح طلب و بدتر از آن اینکه، غالب مدیران و صاحب منصبان هم توقع دارند که خبرنگار یا مجیز_گوی چپ سیاسی باشد یا راست سیاسی.

صادقانه بگویم؛ برخی صاحبان کرسی مایلند که خبرنگار به جای نقش آفرینی در قامت چشم بینا و زبان گویای مردم، پادو و اجیر مدیران باشد که البته کم هم نیستند خبرنگارانی که به دلیل بده بستان های دو سویه و یا ابتلا به مرض خود کم بینی، رسالت خود را از اطلاع رسانی صادقانه و دغدغه مند برای پابرهنگان به رفتار مطابق با منویات و ذائقه مسئولان تغییر می دهند.

این رفتارهای خاله زنکی سبب می شود که دیوار کوتاه از آنِ خبرنگارانی شود که نمی خواهند پادویی کنند و کار صادقانه برایشان می شود مانند شمشیر_دو_لبه. یعنی هر از چند گاهی از سوی یک گروه سیاسی، تکریم می شوند و گاهی تکفیر. عده ای فلان بن فلانِ کاسه لیسِ پیاده نظام هم بر شیپور سفسطه می دمند تا نگذارند استقلال در عرصه خبر معنا بگیرد.

مولا علی علیه السلام می فرمایند: بعد از من دو  چیز باعث بدبختی امت من می شود:
۱ _ جلو انداختن انسانهای پست و بی عرضه و عقب انداختن انسانهای فاضل و دانا
۲ _ روی آوردن به بحثهای غیر اصلی و نادیده گرفتن چیزهای اصلی

خبرنگار_مردم_باشیم.
روز خبرنگار را به تمامی همکاران صدیق و اساتید و سروران ارجمند و البته مدیرانی که نمی خواهند شرف حرفه ای یک خبرنگار لگد مال شود صمیمانه تبریک می گویم.

 اسماعیل البرزی

  18 مرداد 1396
بخش : یادداشت
کد خبر: 58647
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز