کارشناس حقوق بشر: مسئولان سعودي بسيار بي‌کفايت هستند
یک کارشناس حقوق بشر تأکید کرد: مسئولان سعودی آنقدر بی‌کفایت هستند که حتی قادر نیستند اجساد قربانیان فاجعه مکه را بشمارند.

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، مجری این شبکه ابتدا گفت: پس از مدت ها که مقامات سعودی همچنان اصرار داشتند که تعداد قربانیان این حادثه حدود هفتصد و اندی نفر است، اکنون معاون وزیر بهداشت عربستان سعودی رسماً اذعان کرده است تلفات این واقعه‌ی مرگبار نزدیک به چهار هزار و دویست نفر است. این در حالی است که با توجه به تعداد زیادی مفقودان، احتمال افزایش تعداد قربانیان این حادثه نیز می رود.
مسعود شجره، رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی، طی گفتگوی زنده از لندن با مجری این شبکه درباره بی‌کفایتی مسئولان سعودی گفت: افزایش قابل توجه شمار قربانیانِ این فاجعه، همان چیزی است که ما انتظار آن را داشتیم و نگران آن بودیم.
وی تأکید کرد: حقیقتاً این نیز سند دیگری است که بی‌کفایتی و نالایقیِ مقامات سعودی را به اثبات می‌رساند، زیرا آنان پس از این همه روز که از این ماجرا گذشته است، گویی هنوز نمی‌توانند اجساد قربانیان را شمارش کنند. وی افزود: مسئولان سعودی یا کاملاً بی‌کفایت هستند، یا تلاش دارند شمار واقعی قربانیان این حادثه را مخفی نگه دارند.

  7 مهر 1394
بخش : سیاسی
کد خبر: 49218
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز