وزیر کشور: دردناک‌تر از واقعه منا عدم مسئولیت پذیری و پاسخگویی میزبانان زائرین بیت‌الله الحرام است
رحمانی فضلی در نامه‌ای خطاب به همتای سعودی خود خواستار تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های امنیتی و فنی دو کشور در سطح مسئولان وزارت کشور برای بررسی جوانب حوادث دردناک مراسم حج امسال شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رحمانی فضلی با ارسال نامه‌ای خطاب به محمدبن نایف بن عبدالعزیز آل سعود وزیر کشور عربستان سعودی خواستار تشکیل کمیته مشترک همکاری های امنیتی و فنی دو کشور در سطح مسئولان وزارت کشور دو طرف برای بررسی جوانب حوادث دردناک مراسم حج امسال و رسیدگی فوری به وضعیت آسیب دیدگان شد.

در نامه رحمانی فضلی است، دردناکتر از اصل واقعه ، موضوع عدم مسئولیت پذیری و پاسخگوئی و در نتیجه عدم همکاری شایسته و غیر قابل پذیرش کارگزارانی است که قانوناً ، عرفاً و اخلاقاً ، مسئولیت میزبانی و تأمین امنیت همه جانبه زائرین بیت الله الحرام را عهده دار بوده اند.

وزیر کشور در این نامه خواستار همکاری وزیر کشور عربستان و دستور وی مبنی بر الزام کارگزاران برگزاری مناسک حج به منظور تعامل و همکاری صمیمانه ، مجدانه و مسئولانه با نماینده مقام معظم رهبری و سرپرست حجاج ایرانی، نمایندگان اعزامی رئیس جمهور به عربستان و رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران برای تعیین عاجل وضعیت آن تعداد از حجاجی که پس از وقوع آن حادثه دلخراش تاکنون خود را به کاروان های مربوطه معرفی نکرده اند و همچنین تشخیص هویت و انتقال فوری جانباختگان به ایران اسلامی، ارائه خدمات شایسته به مصدومین و مجروحین این حادثه تلخ و دلجویی ، همراهی و همدردی با منسوبین و همراهان افراد متوفی و مجروحان شده است.

نامه رحمانی فضلی به وزیر کشور عربستان روز گذشته در چهارمین احضار کاردار عربستان در تهران به وزارت امور خارجه کشورمان در اختیار وی قرار گرفت تا تسلیم وزارت کشور عربستان شود.

گفتنی است وزیر کشور و رئیس ستاد ویژه رسیدگی به حادثه منا هفته قبل و همزمان با وقوع فاجعه منا نیز پیامی برای همتای عربستانی خود ارسال کرده بود.

  9 مهر 1394
بخش : سیاسی / جامعه
کد خبر: 49268
مرجع: نسیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز