جنازه سفیر ایران در لبنان شناسایی شد

پیکر رکن آبادی ، سفیر سابق ایران در لبنان که در حادثه منا مفقود شده بود ، امروز شناسایی شد.

بنا به گزارش خبرنگار ساجدخبر امروز با اعلام نتیجه آزمایش DNA که از خانواده رکن آبادی گرفته شده بود مشخص شد ، وی که از دیپلمات های باسابقه و متعهد کشورمان بوده است ، از اولین نفراتی بوده است که توسط سعودی ها دفن شده است. بنا به گزارش ارسالی خبرنگار ما ، با گرفتن مجوز نبش قبر رکن آبادی و در صورت موافقت سعودی ها برای نبش قبر، پیکر وی فردا به تهران بازگردانده خواهد شد . غضنفر اصل رکن آبادی دیپلمات ایرانی بود که از ۱۳۸۹ تا اردیبهشت ۱۳۹۳سفیر ایران در لبنان بود. وی دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه لبنان، بیروت بود. العربیه از رکن‌آبادی که از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۴ سفیر ایران در لبنان بود به نام کسی یاد می‌کند که در نزدیکی احزاب لبنان برای توافق بر سر دولت توافقی در لبنان نقشی اساسی داشت، العربیه می‌نویسد معروف است که رکن آبادی روابط محکمی با حزب‌الله لبنان داشته‌است.

در پی رویداد ازدحام حجاج در منا برخی از رسانه‌ها خبر از احتمال کشته‌شدن وی در این حادثه را دادند،که در نهایت به تأیید رسید پیش‌تر روزنامه الجمهوریه چاپ لبنان اخباری مبنی بر پیدا شدن غضنفر رکن آبادی داده‌بود،روزنامه الجمهوریه چاپ لبنان اعلام کرده‌بود غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار است. بنا بر اعلام روزنامه الجمهوریه چاپ لبنان، رکن آبادی در جریان حادثه منا بر اثر ازدحام جمعیت زخمی شده بوده‌است و برای درمان در یکی از بیمارستان‌های عربستان سعودی بستری می‌بوده است.

  3 آذر 1394
بخش : سیاسی / جامعه
کد خبر: 50281
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز