آمریکا بصورت جدی تحقیق می کند؛
صحت مجروح شدن سردار سلیمانی

به گفته مقامات آمریکایی، دولت اوباما در حال بررسی ادعای مجروح شدن تاثیر گذارترین ژنرال ایرانی در جریان جنگ برای کنترل شهر راهبردی حلب در سوریه می‌باشد.

وبگاه نشریه وال‌استریت ژورنال (wsj) در خبری به بازنشر شایعه مجروح شدن سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی پرداخت و خبر داد که دولت آمریکا هم وارد بررسی قضیه شده است.

از خبر وال‌استریت ژورنال چنان بر‌می‌آید که این شایعه به قدری دولت‌های استکباری و دشمنان اسلام و مسلمین را به خود مشغول کرده است که اکنون دولت اوباما با تمام مشغله‌ها و مشکلات عدیده‌ای در کشورش با آن روبه‌روست برای تحقیق در این باره وارد میدان شده است.

این پایگاه آمریکایی خبر داد به گفته مقامات آمریکایی، دولت اوباما در حال بررسی ادعای مجروح شدن تاثیر گذارترین ژنرال ایرانی در جریان جنگ برای کنترل شهر راهبردی حلب در سوریه می‌باشد.

 

وال‌استریت ژورنال با اشاره به اینکه گروه‌های شورشی (که در حال تحمل مفتضحانه‌ترین شکست‌ها از آغاز جنگ در سوریه هستند) در روزهای اخیر ادعا کرده‌اند سردار سلیمانی بوسیله حمله توپخانه‌ای مجروح شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است؛ نوشت: «مقامات آمریکایی می‌گویند این ادعاها را جدی گرفته و نظارت دقیقی بر حضور احتمالی وی در رسانه‌های ایران در روزهای آتی دارند.»

در حالی که این شایعه پراکنی‌ها نشان از واهمه پنهان دولت‌های غربی از سردار سلیمانی دارد؛ این پایگاه خبری به نقل از یک مقام امریکایی که نامی از او نبرد، نوشت: «جایگزین کردن او بسیار مشکل خواهد بود!»

مسئله جالبی که مقامات جاهل آمریکایی به آن دقت نکرده و خود را درگیر بررسی‌ها بیهوده و عبث نموده‌اند؛ مصاحبه چند روز پیش سردار با پایگاه خبری الوقت (alwaght)  بود که در واکنش به شایعات گسترده‌ای که درباره مجروح یا شهید شدن وی منتشر شده است، خندید و گفت: «اینها چیزهایی است که دشت‌ها و کوه‌هایی را برای پیداکردنش پیموده‌ام.»

فاکس‌نیوز (Fox News) چندی پیش با انتشار خبر کذب گروهک منافقین درباره مجروح شدن وی نوشت: «گزارش سازمان مجاهدین خلق شامل اطلاعات دقیقی از حقیقت پشت پرده غیبت سلیمانی از انظار عمومی پس از انفجار بر اساس ادعای این گروه است. مخفیانه ماندن مراقبت از ژنرال سلیمانی می تواند بزرگترین سر نخ از وجود مشکلی بزرگ در رابطه با مردی باشد که در یک نظرسنجی ملی در اوایل سال جاری "مرد سال" شناخته شده است.»

روزنامه آمریکایی نیویورک پست (New York Post) نیز ضمن انعکاس این گزارش به گمانه زنی در رابطه با وضعیت سردار سلیمانی و دامن زدن به شایعات پرداخته است. اصرار رسانه های غربی بر انتشار چنین اخباری در حالی صورت می پذیرد که روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندین بار خبر زخمی شدن سردار سلیمانی را رد کرده و این اخبار را شایعاتی بی اساس خوانده است. 

روزنامه صهیونیستی تایم اسراییل (timesofisrael) با اشاره به صحبت‌های چند روز پیش سردار قاسم سلیمانی درخصوص زخمی نشدن وی در سوریه، با لحن خشمگینانه‌ای نوشت با اینکه گزارشات از جراحات شدید وی حکایت داشتند ولی ژنرال سلیمانی در کمال صحت این اخبار را تکذیب کرد.

سردارسرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، مسئول روابط عمومی کل سپاه در این رابطه گفت: دشمن دلش را به این خوش کرده که این فرمانده دلاور زخمی شده یا به شهادت برسد غافل از آنکه ایران اسلامی و سپاه مملو از اراده‌های آهنین، فرماندهان شجاع و نیروهای با ایمان، با اخلاص و با تدبیر و درایتی است که قادرند با عملیات مستشاری کشورهای حامی انقلاب اسلامی را بیمه کنند و این یک واقعیت عینی است.

  12 آذر 1394
بخش : سیاسی / داخلی / خارجی
کد خبر: 50562
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز