پیام‌ روحانی به سران کشورهای اسلامی

رئیس‌جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی، فرا رسیدن میلاد پیامبر رحمت و محبت، را به آنان تبریک گفت.

رئیس‌جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی، فرا رسیدن میلاد پیامبر رحمت و محبت، را به آنان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد بیش از گذشته شاهد تحکیم پیوندهای وحدت و برادری در میان ملل اسلامی و برقراری صلح و آرامش در سراسر جهان باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی، فرا رسیدن میلاد پیامبر رحمت و محبت، حضرت محمد مصطفی (ص) را به آنان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد در آستانه این میلاد فرخنده و مبارک، با تاسی به قرآن کریم و سنت حسنه آن بزرگوار، بیش از گذشته شاهد تحکیم پیوندهای وحدت و برادری در میان ملل اسلامی و برقراری صلح و آرامش در سراسر جهان باشیم.

روحانی در این پیام تصریح کرده است: اکنون بیش از هر زمان دیگر ضروری است تا کشورهای اسلامی با همکاری و تلاش مضاعف و با ارائه چهره واقعی اسلام رحمانی که رافت، عطوفت و رعایت حقوق همگان از اساسی ترین اصول آن است؛ تفسیر و تصویر نادرستی از دین مبین اسلام که خشونت و افراط گرایی از نتایج آن بوده و اسلام ستیزی و اسلام هراسی را بیش از گذشته به همراه آورده است، از سیمای نورانی اسلام بزدایند.

رئیس‌جمهوری افزوده است: در این راستا مشارکت جمعی ملل مسلمان در مبارزه علیه خشونت و افراط گری، ضرورتی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

روحانی در بخش پایانی این پیام نیز از خداوند متعادل بهروزی و سرافرازی مسلمانان جهان را مسالت کرده است.

  7 دی 1394
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 51211
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز