بالاخره هاشمی یک امت بود یا نبود!

دو روایت در یک روز از مصاحبه یک عضو جامعه روحانیت مبارز در مورد شخصیت هاشمی رفسنجانی، در ابتدا روایت خبرگزاری اصلاح طلب آنا و بعد روایت خبرگزاری فارس را در ادامه می خوانید.
خبرگزاری آنا: یک عضو جامعه روحانیت مبارز درباره آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان یک فردی است که بیش از ما تجربه دارد. ما به اندازه آقای هاشمی تجربه نداریم و با ایشان هم خیلی فاصله داریم. ایشان در همه مراحل انقلاب بوده است ولی ما همه جا نبودیم، ایشان در ردیف اول سیاسیون بودند ما نسبت به ایشان یک طلبه هستیم.
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارزه، ، درباره حمایت جامعه روحانیت مبارزه از کاندیداتوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: هنوز به نتیجه واحد و مشخصی نرسیده‌ایم و نمی‌توانم در این باره ارزیابی خاصی داشته باشم.
وی ادامه داد: اگر اکثریت اعضا به رای مشخصی رسیدند آقای هاشمی را در لیست می‌گذاریم و اگر نرسیدند که نمی‌گذاریم.
این عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: ما به هر حال یک جمع هستیم و تصمیم با آرای اکثریت است. هر نتیجه‌ای که اکثریت به آن برسند، قطعا باید همه از آن تبعیت کنند. من نمی‌توان فقط نظر خاص خودم را اعلام کنم به دلیل اینکه تا جامعه روحانیت به نتیجه واحد و مشخصی نرسد یک نفر چه نظر مثبت و چه منفی داشته باشد، اثری در حمایت از ایشان ندارد.
وی درباره ارزیابی خود از خبر رد صلاحیت آیت‌الله هاشمی در فضای مجازی گفت: من که نمی‌توانم جای افراد بنشینم که شایعه درست می‌کنند. شایعات همیشه بوده است و خواهد بود.
ابراهیمی درباره ورود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به انتخابات خبرگان رهبری اظهار کرد: حتما ایشان مسائلی را می‌دانند که ثبت‌نام کردند. موسی(ع) به خدا گفت: «خدایا خیلی علیه من حرف می‌زنند، خدا گفت علیه من هم حرف می‌زنند چه کنیم.» اینها چیزهایست که در فضای سیاسی همیشه بوده و هست. شایعه، تهمت و افترا همیشه بوده است. هر کسی که در گود سیاست می‌آید باید همه چیز را به جان خود بخرد. دروازه شهر را می‌شود بست اما دهان مردم را نمی‌شود بست.
وی اضافه کرد: آقای هاشمی خودش یک امت است. او هر جا مصلحت دانست کارش را می‌کند. ما نمی‌توانیم برای آقای هاشمی تعیین و تکلیف کنیم.
وی درباره اهانت‌های مسئول دفتر مصباح‌یزدی به شخص آقای هاشمی اینگونه پاسخ داد: پناه بر خدا. بنده نه نفیا نه اثباتا نظر خاصی ندارم.
عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه هیچگاه نگفتم هاشمی یک امت است، گفت: اعضای جامعه به دلیل برخی مواضع آقای هاشمی‌رفسنجانی با حضور ایشان در لیست جامعه روحانیت مخالفند.

 
خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس  ضمن تکذیب خبرسازی برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب درباره حمایت وی از هاشمی رفسنجانی و نقل این جمله که «هاشمی خود یک امت است» گفت: بنده چنین موضوعی را مطرح نکرده‌ام.
عضو جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: بنده آنجا گفته بودم «ما به‌اندازه آقای هاشمی تجربه نداریم و ایشان در همه مراحل انقلاب بوده است ولی ما همه‌جا نبودیم و ایشان در ردیف اول سیاسیون بودند» اما مگر آقای هاشمی الآن هم در صف اول هستند؟.
وی همچنین در این گفت‌وگو بابیان اینکه برخی از اعضای جامعه روحانیت مبارز به دلیل مواضع آقای هاشمی رفسنجانی با حضور ایشان در لیست جامعه روحانیت مخالف هستند، اظهار داشت: این اظهارات آقای هاشمی هیچ استدلال قانونی و شرعی ندارد و ما هیچ بحثی درباره شورایی بودن رهبری نداریم.
ابراهیمی با اشاره به مواضع هاشمی رفسنجانی درباره شورایی شدن رهبری و نظارت بر رهبری که اخیراً از سوی رئیس مجمع مطرح‌شده است،‌تصریح کرد: باید از آقای هاشمی پرسید چرا این مواضع را مطرح می‌کند لذا این موارد در جامعه روحانیت محل بحث است.
عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه جامعه روحانیت قطعاً حامی رهبر انقلاب است، افزود: اگر جامعه روحانیت احساس کند برخی به دنبال تضعیف رهبری هستند تصمیمی می‌گیرد که تقویت رهبری باشد ازاین‌رو در این شرایط بعد منفی آقای هاشمی در جامعه روحانیت بیشتر است.
وی بابیان اینکه جامعه روحانیت نمی‌خواهد که نام آقای هاشمی در لیست جامعه باشد،‌ یادآور شد: بنده نیز جز مخالفان حضور آقای هاشمی در لیست جامعه روحانیت برای خبرگان هستم اما بامتانت و مصلحت پیش می‌رویم.

  12 دی 1394
بخش : سیاسی
کد خبر: 51372
مرجع: برترین ها
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز