مال مردم را پس بدهید!

اگر التماس کنیم مال مردم را پس بدهید، شاید حضرات محکوم و مجرم‌های اقتصادی حیا کنند و مال مردم را پس دهند. 

 

انگار دهن‌کجی فقط خوردن و اسراف و دست بردن به بیت‌المال و مال مردم و خسارت زدن بر اقتصاد و اموال عمومی نیست. انگار فرقی نمی‌کند در کدام دولت باشد. از این جناح باشد یا آن جناح و این وسط مردم هستند که نگاه می‌کنند مال مردم حیف و میل می‌شود.

ایستادگی قوه‌ قضایی در شرایطی که خیلی‌ها فشار آوردند تا مهدی هاشمی محکوم نشود، این نهاد حکم خود را درباره‌ مهدی هاشمی صادر کرد. تا جایی که خبرگزاری فارس در مصاحبه‌ای با حجت‌الاسلام اژه‌ای، معاون اول قوه‌ قضائیه، نوشت: «مهدی هاشمی دارای جرایمی نظیر اختلاس، ارتشا و مسائل امنیتی است که هر سه حکم با رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی توسط دادگاه تجدیدنظر تایید و دیروز ابلاغ شده است.» بر اساس ماده‌ 5 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاه‌برداری، مهدی هاشمی متهم به اخذ رشوه اختلاس 600 میلیونی تومانی بود که بر اساس این ماده قانونی، وی به 10 سال حبس، رد مال 600 میلیون تومانی و 1.2 میلیارد تومان جزای نقدی و همچنین انفصال دایم از خدمات دولتی محکوم شد. در نهایت مهدی هاشمی 18 مرداد امسال به زندان رفت تا دوران محکومیت خود را بگذراند.

 امروز خبری عجیب‌تر در رسانه‌های کشور منتشر شد! محمود علیزاده طباطبایی در مصاحبه‌ای گفت: «مهدی حکم را قبول ندارد و به همین خاطر هم رد مال و جریمه نقدی را که در حکم صادره آمده، پرداخت نمی‌کند.» در واقع به صراحت می گویند نمی‌خواهیم پول ملت را بدهیم!!!

 به طور حتم قوه‌ قضائیه همان طور که تا به امروز در برابر کج اندیشان و دست درازان به اموال عمومی با صلابت ایستاد و نگذاشت فشارها مانع از اجرای حکم شود، در این زمینه نیز ورود می‌کند و این مسأله را پیگیری می‌کند. انتظار عمومی این است وقتی مجرمی به اموال عمومی دست‌درازی کرد، نهاد اجرای عدالت دست او را از اموال قطع کرده و اموال به تاراج رفته را برگرداند. فرقی هم نمی‌کند این شخص در چه سمت و چه جایگاهی قرار دارد. بررسی پرونده مختلف اعم از رحیمی و هاشمی نشان داد برای قوه قضائیه متهمین یکسان هستند و تا اجرای حکم با کسی تعارف ندارد. امید است این اموال به تاراج رفته نیز برگردد.

  20 دی 1394
بخش : سیاسی
کد خبر: 51565
مرجع: موج
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز