مرتضی مبلغ : آیا در نبود آیت الله هاشمی، روزهای سختی در انتخابات 96 در انتظار روحانی است؟

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , روحانی

فشار ها و کار شکنی هایی که جریان های تندرو علیه دولت انجام می دهند، همچنان ادامه خواهد داشت و هرچه ما به انتخابات نزدیک تر می شویم بر شدت آن افزوده می شود و درگذشت آیت الله هاشمی هم تاثیر چندانی در رخصت دادن به تند رو ها ندارد.

مرتضی مبلغ در گفت و گو با انتخاب در رابطه با احتمال دشوار شدن اوضاع برای روحانی باتوجه به فقدان آیت الله هاشمی گفت: فشار ها و کار شکنی هایی که جریان های تندرو علیه دولت انجام می دهند، همچنان ادامه خواهد داشت و هرچه ما به انتخابات نزدیک تر می شویم بر شدت آن افزوده می شود و درگذشت آیت الله هاشمی هم تاثیر چندانی در رخصت دادن به تند رو ها ندارد.

 

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات افزود: البته آیت الله هاشمی یکی از عوامل مشوق دولت و پشتیبانی کننده ی دولت بود فقدان ایشان در انتخابات اثرگذار است، با این وجود من فکر میکنم که در گذشت ایشان نه تنها از پشتیبانی دولت نکاست بلکه به تقویت حمایت مردم از روحانی انجامید. اگر توجه کنید، حماسه بزرگی که پس از رحلت آیت الله هاشمی توسط مردم اتفاق افتاد، نشان داد که ایرانیان به شدت طرفدار مشی آقای هاشمی بودند و هستند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات گفت: با فوت آیت الله، مشی ایشان تقویت شد و مردم این را می دانند که ایشان حامی دولت بودند. بنابراین این باعث تقویت دولت می شود. از این رو، نباید نگران انتخابات و آقای روحانی بود. 

 

مبلغ اضافه کرد: باید همان روند منطقی عقلانی و تعامل ادامه پیدا کند. طبیعی است که اصلاح طلبان پس از فقدان آیت الله هاشمی، باید این روند عقلانی و بحث تعامل را هرچه بیشتر تقویت کنند و سعی کنند از این فرصتی که در تشییع و بزرگداشت آیت الله هاشمی بدست آمد هر چه بیشتر استفاده شود.

 

وی افزود: باید در شرایط فعلی به دولت کمک کرد که بیشتر در فضای آشتی ملی حرکت کند و همین گفتمان را در کشور توسعه داد. حتی باید مخالفان و منتقدان را متقاعد کرد که آنچه مردم می خواهند که منطبق بر آرمانهای انقلاب است همین اشتی ملی است، باید انها را متقاعد کرد که دست از تندرویشان بردارند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات درباره گمانه زنی ها برای تعیین جایگزین آیت الله هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: طبعا افرادی مثل آقای ناطق نزدیک به چنین جایگاهی هستند و هر آن کسی که بتواند شبیه چنین شخصیتی داشته باشد مطلوب است.

  29 دی 1395
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 56343
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز