نعمتی که روحانی از دست داد

یادداشت /اسماعیل البرزی

با تصمیم شورای نگهبان، احمدی نژاد مجوز حضور در آوردگاه کسب کرسی رئیس دولت دوازدهم را دریافت نکرد تا بسیاری از افراد که در روزهای اخیر جسته و گریخته چشم به راهش بودند به صراحت از وی اعلام برائت کنند تا ضرب المثل آش نخورده و دهان سوخته برایشان تعبیر نشود.

از آنجا که محمود احمدی‌نژاد قدرت فوق العاده ای در به دست گرفتن عنان مناظرات تلویزیونی دارد و شگردهای عامه پسند وی قادر به دریدن حجاب از هر اسرار محرمانه  ی رقباست کمترین اثر حضور وی در انتخابات،  افزایش هیجانات انتخاباتی تا گذر از مرز التهاب پیش بینی می شد که اکنون تنها گمانه ی غیر قابل تعبیر از آن بر جای مانده است.

باید اذعان داشت که ورود احمدی نژاد به انتخابات،  با وجود زدودن خواب از چشمان رقبا، فرصت مناسب و نعمتی برای روحانی محسوب می شد تا از شکاف غیر قابل ترمیم و فضای غبارآلود میان اصولگرایان و احمدی نژاد بهره ببرد و بی دغدغه به روزهای روشن دولت دوازدهم بیاندیشد چرا که احمدی‌نژاد با رویای فتح انتخابات و اثبات عقبه مردمی خود به هیچ وجه مقیّد به تمکین در برابر اصولگرایان نبود و حداقل به دنبال ناکامی رفقای قدیمی بود که از سال های پایانی دولت دهم تا کنون از هیچ روزنه ای برای تاختن به وی دریغ نکرده اند.

پیش بینی می شود در روزهای آینده و پس از انجام مناظرات انتخاباتی ، کاندیداهای پوششی به نقش خود پایان دهند و صحنه را به روحانی و رئیسی بسپارند که  احتمال می رود کمترین حاصل دو قطبی شدن رقابت دوازدهم ، تعیین تکلیف در مرحله دوم باشد هر چند پیچیدگی های سیاست و مناظره های تلویزیونی می تواند معادلات را به هم بریزد .
باید منتظر ماند ...

  1 اردیبهشت 1396
بخش : سیاسی / یادداشت
کد خبر: 57273
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز