روحانی برای انتخاب کابینه، از چه کسانی لیست گرفته است؟

اخبارسیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار جدید

محمود صادقی نماینده تهران در گفت وگو با روزنامه اعتماد به دیدار اصلاح طلبان با رئیس جمهور در باره انتخاب کابینه پرداخت.

وی گفت:

 

*آقاي روحاني در هر دو ديدار گفتند من از اين تعاملات استفاده مي‌كنم.

 

*ايشان در ديدار اول سيستم خودشان در چينش كابينه را توضيح داد كه از چه منابعي مشورت مي‌گيرد. ايشان گفت از سه دسته به من ليست دادند. يك دسته ستاد انتخاباتي ايشان با محوريت آقايان بانك و شريعتمداري؛ دسته دوم اصلاح‌طلبان با محوريت آقاي جهانگيري كه ليستي را به ايشان داده‌اند. آقاي روحاني گفت من به آقاي جهانگيري گفتم فكر كن خودت رييس‌جمهور هستي و مي‌خواهي كابينه را بچيني و همان افراد را به من معرفي كن. دسته سوم هم اصولگرايان معتدل بودند كه به ايشان ليست داده‌اند. آقاي روحاني گفت در نهايت همه اينها را دفترم جمع‌بندي كرده است.

 

*ايشان گفت در كنار اينها دو عامل تعيين‌كننده هم وجود دارد. اول نظرات رهبري و دوم هم راي اعتماد مجلس. به هر حال آقاي روحاني بر تاكيدات ما صحه مي‌گذاشت و مي‌گفت به خواسته‌هاي مردم توجه دارم.

 

*در ديدار دوم بعضي از دوستان پرسيدند چند درصد از كابينه تغيير خواهد كرد كه ايشان اشاره‌اي به ٥٠ درصد داشت. نكته‌اي كه ايشان در هر دو ديدار گفت اين بود كه من هم در كابينه اول و هم دوم كل ليست وزرا را خدمت رهبري برده‌‌ام و الان هم در حال رايزني هستيم. گفتند براي هر سمتي گزينه‌هاي مختلفي را به ترتيب داريم كه اگر مثلا در مورد اولي توافق نشد به ترتيب به گزينه‌هاي بعدي برسيم.

 

*بعضي از دوستان ابراز كردند اين كار چه ضرورتي داشت؟ به هر حال به‌طور‌سنتي هماهنگي با رهبري درباره سه وزارتخانه كه وزراي آنها در شوراي عالي امنيت عضو هستند انجام مي‌شود حالا چه ضرورتي دارد كه به‌طوركامل همه كابينه هماهنگ شود؟ اين شايد براي جايگاه رهبري هم مناسب نباشد. اما ايشان گفت به هر حال من اعتقاد دارم و اين كار را انجام مي‌دهم.

  1 مرداد 1396
بخش : سیاسی
کد خبر: 58430
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز