روحانی: یکی از رسالت‌های کشورهای اسلامی مقابله با تفکرات تکفیری و افراطی است

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رییس‌‌جمهور در پیام های جداگانه‌ای، فرا رسیدن سالروز ولادت فرخنده طلیعه نور حضرت محمد(ص)، گوهر اخلاق و انسانیت و پیامبر رحمت و شفقت را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این پیام ها ابراز امیدواری کرده است که "به برکت این میلاد خجسته، با تمسک به سیره گرانقدر حضرت ختمی مرتبت و با بهره‌گیری از آموزه‌های رفیع و استوار کتاب آسمانی سراسر نور و رحمت قرآن کریم و دین مبین اسلام و با تلاش‌های مضاعف سران کشورهای اسلامی، شاهد تعمیق بیش از پیش پیوندهای وحدت و برادری میان ملل مسلمان بوده و بتوانیم سیمای رحمانی و هدایت‌گر اسلام را بهتر از گذشته به مردم جهان نشان دهیم".

 

رییس جمهوری تصریح کرده است: "بدون تردید یکی از رسالت‌های مهم کشورهای اسلامی، شناسایی و مقابله با تفکرات افراطی و تکفیری و افزایش همگرایی در جهت مبارزه با خشونت و افراطی‌گری است، لذا امت اسلامی با اتحاد و همبستگی و تأسی به آیه «واعتصموا بحبل الله...» و اسوه قرار دادن آیین مروّت و مدارا، می‌تواند مروج عدالت، صلح، آرامش و ثبات در کشورهای اسلامی و سراسر جهان باشد".

 

روحانی در پایان این پیام نیز سربلندی همه مسلمانان را از خداوند متعال ، مسألت کرده است.

 

امیدوارم پیوندهای وحدت و برادری میان کشورهای اسلامی مستحکم شود

 

همچنین ایسنا نوشت:

 

 اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در پیام هایی جداگانه به همتایان خود در کشورهای اسلامی، فرا رسیدن میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) را تبریک گفت. او در این پیام ها نوشت: فرا رسیدن میلاد با سعادت پیامبر رأفت و عطوفت، حضرت محمد مصطفی(ص) را به جنابعالی، دولت و ملت کشورتان تبریک می‌گویم.

 

به یمن این میلاد فرخنده و با تأسی به قرآن کریم و سیره نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت، شاهد تحکیم پیوندهای وحدت و برادری میان کشورهای اسلامی و گسترش روزافزون صلح، آرامش و ثبات و ریشه کن شدن خشونت و افراط‌گرایی در سراسر جهان باشیم.

 

  14 آذر 1396
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 59600
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز