محسن هاشمی: آیت‌الله هاشمی هیجان مثبت را تبدیل به روابط مثبت می‌کرد

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , محسن هاشمی

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این‌که «آقای هاشمی هیجان مثبت را تبدیل به روابط مثبت می‌کرد و به نتیجه می‌رساند» گفت: در حال حاضر کار دانشگاه آزاد خوب پیش می‌رود و بیش از 400 واحد دانشگاهی و 11 میلیون مترمربع فضای آموزشی، کتابخانه، ورزشی و ... در کشور دارد و اثر ماندگاری از آقای هاشمی است و علی‌رغم تمام مشغولیت‌هایی که در آن زمان داشتند، بحث دانشگاه را نیز پیگیری می‌کردند.

محسن هاشمی در آیین ملی بزرگداشت شخصیت علمی تربیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمان اظهار کرد: خانواده آقای هاشمی مدیون رهبری، علماء، اساتید دانشگاه، مردم ایران و دلسوزانی هستند که طی یک سال گذشته به هر صورت درباره ایشان نوشتند و گفتند و در مراسم حضور پیدا کردند.

 

وی با اشاره به این‌که «آیت الله هاشمی تا 14 سالگی را در روستا گذرانده و سواد را از مکتب آموخته‌اند» افزود: این‌که آیت الله هاشمی شناسنامه انقلاب اند، مورد وثوق همه بزرگان است. ایشان این‌گونه فکر می‌کردند که بهترین راه برای معرفی اسلام، ساختن ایرانی آباد، آزاد و معتدل است و معتقد بودند که همه چیز را در کشور برای این امر داریم. مرحوم هاشمی فکر می‌کردند اگر این مسیر را دنبال کنیم باعث حل بسیاری از مشکلات جهان اسلام از جمله فلسطین می‌شود و معتقد بودند باید عدالت مورد نظر را بوجود آوریم و با فقر، جهل و عقب افتادگی، عدالت و عزت بدست نمی‌آید.

 

وی با اشاره به تالیف «تفسیر راهنما» اظهار کرد: مرحوم پدرم از نخستین روزهایی که به زندان افتادند کار تالیف تفسیر راهنما را آغاز کردند و زمانی که مادرم به زندان به ملاقات ایشان می رفتند، جزوات را به بیرون از زندان منتقل می‌کردند. 22 ماه طول کشید تا این دفترچه‌ها از زندان خارج شد و تبدیل به 54 جلد کتاب در قالب تفسیر راهنما و فرهنگ قرآن شده است.

 

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: تفکر تربیتی آقای هاشمی بعد از انقلاب نیز ادامه داشت و تبلور آن را در سال 61 در اوج جنگ در خطبه های نماز جمعه می‌بینیم که دانشگاه آزاد را مطرح و پای آن ایستادند و به نتیجه می‌رسد.

 

وی در پایان عنوان کرد: در فعالیت‌های مربوط به اقتصاد کشور آقای هاشمی معتقد بود می‌توان با ساختن ایرانی آباد، آزاد و معتدل، فرهنگ شیعی و انقلابی‌مان را میان مسلمانان جا بیندازیم و با اتحاد مسلمانان بتوانیم مشکل فلسطین را حل کرد.

 

وی افزود: باید این راه مورد نظر همه فرهیختگان، دانشگاهیان و دوستان ایشان قرار گیرد.

 

  16 دی 1396
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 60057
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز