استقبال مردم منطقه از کتاب خاطرات قاسم سلیمانی

کتاب خاطرات فرمانده نیروی قدس سپاه با عنوان « قاسم سلیمانی ذکریات و خواطر» به زبان عربی در لبنان منتشر شد.

به نقل از پایگاه خبری عربی ۲۱، کتاب خاطرات سردار قاسم سلیمانی که به کوشش جمعیت المعارف لبنان منتشر شده شامل خاطرات دفاع مقدس سردار سلیمانی است که از زبان خود او نقل شده است.
در بخش‌هایی از این کتاب تصاویری از سردار سلیمانی در عملیات و مناطق مختلف جبهه جنوب در دفاع مقدس منتشر شده است.

در گزارش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم آمده است: در مقدمه این اثر از سردار سلیمانی به عنوان اصلی‌ترین کابوس داعش و غرب یاد شده و نویسنده این کتاب می‌گوید که اما ما سردار سلیمانی را همراه متواضع شهید همت، مهدی باکری و علی هاشمی می‌شناسیم، فرمانده‌ای که اخلاق و اوصافش نیکو است.

در ادامه مقدمه این کتاب آمده است: پس از جنگ‌های چند سال گذشته در عراق و به ویژه پس از جنگ سوریه، سردار سلیمانی به عنوان یک فرمانده جهانی بیش از پیش شناخته و مطرح شده است.

بخش نخست کتاب با معرفی سردار از زبان خودش آغاز می‌شود، کتاب در دیگر بخش‌ها به نقل خاطراتی از او در عملیات‌های مختلف مانند کربلای ۵ و همچنین صحبت‌های سردار سلیمانی درباره برخی از شهدا و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس مانند شهید زین‌الدین، شهید همت و... می‌پردازد.

این کتاب با استقبال گسترده مردم لبنان همراه شد. به گزارش تسنیم، انتشار این اثر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه بود و در این مدت، برخی از مخاطبان کتاب با انتشار بخشی از اثر یا اظهارنظر درباره مطالب مندرج در این کتاب، نسبت به انتشار این اثر واکنش نشان دادند.

حوراء حمدان در یادداشتی درباره این کتاب می‌نویسد: این اثر خاطرات سردار سلیمانی از قهرمانانی است که در دفاع مقدس حضور داشتند. مطالعه این کتاب را از دست ندهید، در این کتاب، صحنه‌های عرفانی از هشت سال دفاع مقدس ترسیم شده و بیانگر تجربیات اوست.

زینت اوادا، از دیگر مخاطبان عرب‌زبان این اثر است که با انتشار بخشی از زندگی‌نامه سردار سلیمانی که از زبان خودش در کتاب منتشر شده، دیگر کتابخوانان را به مطالعه این کتاب تشویق کرده است.

سلیم حریری از دیگر کسانی است که نسبت به انتشار خاطرات سردار سلیمانی در لبنان واکنش نشان داده و نوشته است که سردار سلیمانی نماد عزت است، باید اجازه دهیم تا نسل آینده نیز این ویژگی‌ها را از او بیاموزند.

حیدر علی از دیگر کاربران فضای مجازی است که کتاب‌دوستان را با انتشار بخشی از مطالب اثر، به مطالعه این خاطرات ترغیب کرده و می‌نویسد که این کتاب ارزش خواندن را دارد.

  10 اسفند 1396
بخش : سیاسی
کد خبر: 60767
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز