ترکیب هیأت رییسه مجلس خبرگان تغییر می‌کند؟

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مجلس خبرگان
سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری اجلاسیه مجلس خبرگان در ۲۲ و ۲۳ اسفندماه خبر داد و گفت: در این اجلاس انتخابات هیأت رییسه خبرگان و کمیسیون‌ها را داریم. 

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی در نشست خبری از برگزاری اجلاسیه رسمی خبرگان در ۲۲ و ۲۳ اسفند خبرداد و گفت: خبرگان روز ۲۴ اسفند به زیارت مرقد مطهر امام راحل خواهند رفت و سپس دیداری با رهبر معظم انقلاب خواهند داشت و از بیانات ایشان بهره مند می‌شوند.

 

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان افزود: افتتاحیه اجلاسیه با سخنرانی آیت‌الله جنتی رییس خبرگان خواهد بود. که تمام روسای مجلس خبرگان با هیأت رییسه برای نطق افتتاحیه مشورت می‌کنند.

 

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: نطق‌های پیش از دستور نمایندگان خبرگان طبق آیین نامه داخلی در دو روز ۱۶ سخنرانی ۱۵ دقیقه‌ای خواهد بود؛ البته می‌توان با ناطقان کمتر وقت بیشتری را استفاده کرد.

 

وی ادامه داد: در این نطق‌ها مشکلات کشور و حوزه‌های انتخابیه مطرح می‌شود، بعد از نطق‌ها هیأت تدوین کننده بیانیه شکل می‌گیرد و محورهای بیانیه پایانی را تنظیم می‌کند و به تصویب اعضا می‌رسانند.

 

خاتمی ابراز داشت: پیش‌نویس بیانیه در اختیار اعضا قرار داده می‌شود و نظرات خود را بیان می‌کند، مهمان مدعوی در اجلاس رسمی داریم که درباره مسائل کشور صحبت می‌کند و ۵ نفر از  اعضا می توانند در این باره صحبت کنند.

 

وی عنوان کرد: در این اجلاس انتخابات هیأت رییسه خبرگان و کمیسیون‌ها را داریم از این رو یک نفر برای اجلاس دعوت شده است.

 

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: طرح افزایش کمیسیون‌های خبرگان به ۸ کمیسیون در این اجلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد یعنی کمیسیون فرهنگی و اقتصادی اضافه می‌شوند، در این اجلاس طرح اصلاح قانون انتخابات خبرگان را خواهیم داشت.

 

وی اضافه کرد: اصل ۱۰۸ قانون اساسی تمام مسائل مربوط به خبرگان را به خود این نهاد سپرده است، بر اساس این اصل کمیسیون آیین نامه درباره انتخابات مجلس خبرگان با توجه به دو مطلب سیاست‌های کلی انتخابات و رفع خلاها در جلسات متوالی و سنگین کار را به پیش برده و خبرگان اولین نهادی است که لبیک به سیاست‌های رهبری گفته است.

 

خاتمی با بیان این که هیأت رییسه تصویب کرده تا این مساله مورد بررسی اعضا قرار گیرد، گفت: احتمالا این طرح در این اجلاس به جمع بندی نرسد و نیازمند اجلاس دیگری هستیم.

 

  12 اسفند 1396
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 60784
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز