آغاز مرحله نهایی رزمایش اقتدار۹۷ با حضور فرمانده ارتش

مرحله نهایی رزمایش اقتدار۹۷,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
مرحله نهایی رزمایش اقتدار۹۷ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با حضور فرمانده ارتش آغاز شد.

مرحله نهایی رزمایش اقتدار۹۷ نیروی زمینی ارتش با حضور امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

 

امیر سرتیپ نوذر نعمتی سخنگوی رزمایش اقتدار۹۷ گفت: در مرحله نخست از روز پایانی رزمایش اقتدار۹۷ نزاجا، توپخانه‌های ثابت و متحرک نیروی زمینی ارتش با حجم وسیع در کالیبرهای مختلف مواضع دشمن فرضی را از فواصل بین ۱۰ تا ۳۰ کیلومتری با شلیک گلوله‌های هوشمند و نقطه‌زن مورد اصابت قرار می‌دهند.

 

وی ادامه داد: در مرحله دوم این رزمایش، یگان‌های زرهی و پیاده مکانیزه، با انجام عملیات هجومی و تک هماهنگ‌شده به‌سمت دشمن، مواضع و تجهیزات آنها را منهدم می‌سازند.

 

امیر سرتیپ نعمتی یادآور شد: اجرای عملیات تعاقب و انهدام کامل استحکامات دشمن، از جمله برنامه‌های مرحله نهایی رزمایش اقتدار۹۷ نیروی زمینی ارتش خواهد بود.

 

سخنگوی رزمایش نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: همزمان با انجام رزمایش، بالگردهای هجومی هوانیروز، با حضور در منطقه، علاوه بر عملیات شناسایی، با اجرای آتش سنگین بر مواضع دشمن، از یگان‌های زرهی پشتیبانی خواهند کرد.

 

انهدام اهداف از پیش تعیین شده با گلوله های هوشمند توپخانه
فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش از انهدام اهداف از پیش تعیین شده با بهره گیری از گلوله های نقطه زن و هوشمند تا فاصله ۳۰ کیلومتری خبر داد.


به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر عباس دادستانی فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش با اشاره به ماموریت گردان‌های توپخانه نیروی زمینی ارتش در این رزمایش گفت: گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش به منظور پشتیبانی نزدیک از یکان‌های سطحی با بهره گیری از انواع موشک ها و راکت ها در کالیبرهای مختلف در رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نزاجا شرکت کرده است تا ماموریت های ذاتی خود را انجام دهد.

 

 وی با بیان اینکه گردان‌های توپخانه نیروی زمینی ارتش قادر به انهدام اهداف از فواصل بین ۱۰ تا عمق ۱۰۰ کیلومتری می ‌باشند افزود: در این رزمایش با بهره گیری از گلوله های هوشمند و نقطه زن توانستیم اهداف را از فواصل بین ۱۰ تا ۳۰ کیلومتر با دقت هرچه تمامتر مورد اصابت قرار دهیم.

 

 امیر دادستانی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد گردان های توپخانه نیروی زمینی ارتش در این رزمایش گفت: یکی از نقاط مثبت توپخانه در این رزمایش بهره گیری از تسلیحات توپخانه ای در کالیبرهای مختلف بود که در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانست اهداف مورد نظر را با حجم سنگینی از آتش مورد اصابت قرار دهد.

  6 بهمن 1397
بخش : سیاسی
کد خبر: 61415
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز