تحرکات تازه آمریکا در پی هراس از انتقام ایران

نظامیان آمریکایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
در پی ملتهب شدن منطقه به دنبال اقدام تروریستی آمریکا در بغداد، رسانه های یمنی روز دوشنبه گزارش دادند که نظامیان آمریکایی به طور محرمانه وارد عدن در جنوب یمن شده اند.

منابع مطلع در عدن گفتند که این نیروها با هماهنگی نیروهای عربستان وارد عدن شدند.

 

به گفته این منابع که نامشان فاش نشده است، این نیروها در چارچوب اقدامات پیشگیرانه آمریکا در قبال واکنش تند ایران به شهادت سردار سلیمانی وارد عدن شدند.

 

تحرکات اخیر آمریکا پس از آن صورت می گیرد که سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه (۱۳ دی) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، با شلیک موشک از پهپادهای پنتاگون به خودروی آنها به شهادت رسیدند.

 

طبق این گزارش،  نظامیان آمریکایی برای حفاظت از کشتی های تجاری و جنگی آمریکا در باب المندب مستقر شدند.

 

برخی گزارش ها در روزهای اخیر از بروز ترس و نگرانی شدید در بین نظامیان امریکایی مستقر در پایگاه های این کشور در منطقه به خاطر اعلام انتقام ایران نسبت به اقدام تروریستی اخیر ترامپ در ترور سردار سلیمانی حکایت دارد.

 

عدن در کنترل هواداران عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن مورد حمایت سعودی است.  

 

این در حالی است که شبکه امریکایی سی ان ان،  در آبان ماه گذشته از ورود کامیون های حامل سلاح آمریکایی به بندر عدن خبر داده بود.

 

این شبکه، فاش کرد که تجهیزات و سلاح‌های آمریکایی به صورت مخفیانه توسط یک کشتی سعودی به بندر عدن در جنوب یمن وارد شده است.

 

آمریکا به عنوان اصلی ترین حامی جنگ یمن همچنان به انتقال سلاح به یمن ادامه می دهد.

 

با روی کارآمدن دولت «دونالد ترامپ» تلاش قانون گذاران آمریکایی برای توقف حمایت‌های تسلیحاتی و لجستگی آمریکا از ائتلاف سعودی راه به جایی نبرده است. در همین راستا، رییس جمهوری آمریکا ۲۸ فروردین ماه، ۹۸ قطعنامه کنگره این کشور را که خواستار قطع حمایت از ائتلاف عربی در جنگ یمن بود، وتو کرد.

 

یمن نزدیک ۵ سال که شاهد جنگ تحمیلی از سوی عربستان، آمریکا و متحدانشان هستند. جنگی که تنها نتیجه ای ویرانی یمن و کشته یا زخمی شدن هزاران یمنی بوده است.

 

  16 دی 1398
بخش : سیاسی
کد خبر: 66053
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز