مردم اُتُل خان های انتخاباتی را شناسایی کنند

یادداشت /اسماعیل البرزی

در اجتماعات انسانی و دقیقا در بیخ گوش ما و شاید هم کمی این سو و آنسوتر یعنی در این شهر یا شهر کناری افرادی هستند که عقده خود برتر بینی امانشان را بریده است و به هر دری می زنند تا دیده شوند .

حکایت این افراد دقیقا مانند اُتُل خان سریال های ایران قدیم است که هر جا عده ای دور هم جمع شده اند،  اُتُل خان هم صدای ساز و دنبکش شنیده می شد که البته در اصطلاح امروزی می توان از این افراد به " نخود هر آش " هم تعبیر کرد.

ژست های روشنفکرانه اما تو خالی، فقدان ایده و ابتکار، حرّافی و دو رویی،  بی بهره گی از اعتبار اجتماعی،  خود مرجع پنداری و خود برتر بینی حتی به قیمت عقده گشایی از طریق خود اتصالی به القاب و عناوین فرمایشی نظیر دکتر و کارشناس و مهندس و غیره با هدف فخر فروشی عوام‌فریبانه در پیشگاه افکار عمومی،  غافل از آنکه مردم بهتر از هر کسی می دانند طبل هر چه خالی تر ، صدایش بیشتر است .

این افراد بی توجه به آنکه در اجتماع چه ماموریتی مانند عضویت در شورای شهر دارند همواره و با توسل به هر روشی به دنبال بالا رفتن از نردبان خیالی ترقی هستند و عقیده ای هم به محکم نمودن پایه های هر پله و تلاش عرضی برای قوام و دوام نردبان ندارند و تنها خود را به نخ باریکی وصل می کنند که مسیرش تا آسمان است .

حکایت غوغا سالاری این اُتُل خان های عوامفریب و خود  عالِم پنداران بی عمل، در انتخابات شوراها رنگ و بوی بیشتری به خود می گیرد .

آنانکه بی بهره از روحیه خدمتگزاری تنها به دنبال نردبان کردن افکار عمومی برای به صدر نشاندن خود هستند فارغ از آنکه سنّار دغدغه ی توسعه شهر و دیار خود را در سر بپرورانند و چونان آدمک هایی منفعل در قامت پیاده نظام ، ماموریت عملیاتی ساختن تراوشات مسموم اتاق های فکر بیمار را دارند و به همه چیز و همه کس می اندیشد جز توسعه شهرها .

مردم هشیار باشند و اُتُل خان های انتخاباتی را شناسایی کنند که اگر در گذشته با نقاب القاب و عناوین دهن پُر کن و وعده های کیلویی موفق شدند با فریب افکار عمومی وارد شوراها شوند این بار هم در لابلای موج های انتخاباتی خود را بر گُرده ی اعتماد عمومی تحمیل نکنند و با " نه " بزرگ و معنا دار مردم به ساحل بی اعتمادی هدایت شوند .

  8 فروردین 1396
بخش : انتخابات / یادداشت
کد خبر: 57027
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز