ریاست جمهوری پیشکش شما و دعواهایتان/ دست از سر شورای شهر بردارید

یادداشت/اسماعیل البرزی

برگزاری توامان انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به برخی کاسبان و دلالان دکان سیاست این فرصت را می دهد تا با موج سواری بر احساسات مردمی در آشفته بازار انتخابات، تمرکز مردم را از مداقه در گزینش نمایندگان خود در شورا به انحراف کشیده و اسیر غوغا سالاری تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری کند .

گزینش سیاسی جزو لاینفک انتخابات ریاست جمهوری است و به دست گرفتن قدرت عالی اجرایی کشور با آن همه وزارتخانه ها و سازمان ها و رابطه های گسترده داخله و خارجه و دَک و پوزهای آنچنانی، راهی باقی نمی گذارد جز آنکه مردم به یک طیف و تفکر رای دهند و این امر جز با انتخاب یک جریان قدرتمند و منسجم سیاسی حال چپ باشد یا راست و به تعبیر امروزی اصولگرا باشد یا اصلاح طلب و اعتدال، میسر نخواهد شد .

اما بحث پارلمان شهری یا همان انتخابات شوراهای شهر کاملا جدا و متفاوت است .
در شهری که قرار است ۵، ۷، ۹، ۱۳، ۱۵ و یا ۳۱ نفر به فراخور جمعیت در آن شهر به عنوان نمایندگان مردم انتخاب شوند تا مدیریت شهری و خدمات رسانی به شهروندان را فقط در حوزه همان شهر _ دقت کنید؛ فقط در حوزه ی همان شهر _ راهبری کنند چه نیازی است که سیاست را وارد معرکه کنیم .

تجربه سال های اخیر نشان داده است هر جا قدرت یکدست شد و بازی های سیاسی و جناحی را وارد شورای شهر کرده ایم جوانه های فساد و رانت خواری از اتاق های پشت پرده جوانه زد و منابع شهرداری ها را به کام سهم خواهان و باج بگیران و نالایقان و درندگانی که در لابلای لیست های سیاسی مخفی شده و وارد شورا شده اند سرازیر شده است .

به سیاسیون می گوییم کرسی ریاست جمهوری پیشکش شما و دعواهایتان . دست از سر شورای شهر بردارید .
مردم می خواهند اعضای شورای شهر نمایندگان و خادمان مردم باشند نه مجری دستورات اتاق های فکر بی خاصیت سیاسی.

از قدیم گفته اند: "از ماست که بر ماست " . مردم نیز مراقبت کنند سم مهلکی به نام شورای سیاسی را با دست خود به بدنه ی شهرها تزریق نکنند و لیست های سیاسی انتخابات شوراها را از همین حالا که نطفه ی آن بسته نشده است در ذهن خود پاره کنند .

  14 فروردین 1396
بخش : انتخابات / یادداشت
کد خبر: 57072
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز