پیام تسلیت امیر کویت به رئیس جمهور ایران/تصویر

وقتی رئیس جمهور وارد سالن شد امیر کویت به سرعت از صندلی‌اش بلند شد؛ فاصله چند متری را طی کرد و به صندلی دکتر روحانی رسید، دو دست او را گرفت و به نمایندگی از مردم کشورش به رئیس جمهور ایران تسلیت گفت.
وزیر خارجه کشورمان نیز در این رابطه گفت: دیروز بعد از اینکه روش مذاکره مستقیم با سعودی‌ها جواب نداد با امیر کویت که برای شرکت در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است ملاقات کوتاهی داشتم و از ایشان خواستم که مداخله کند. ایشان با پادشاه عربستان صحبت کردند و از امروز بعد از این گفت‌وگو و سایر رایزنی‌ها شاهد این بودیم که شرایط یک مقداری بهتر شده است و دوستان ما در کنسولگری ایران در جده توانسته‌اند به بیمارستان‌ها و مراکز نگهداری جان باختگان مراجعه کنند و تعداد بیشتری از جان باختگان را شناسایی کنند.
محمد جواد ظریف با اشاره به آمار جان باختگان، مجروحان و مفقودان ایرانی در فاجعه منا ادامه داد: وظیفه تلخ بازگرداندن جان‌باختگان به کشور را بر عهده داریم که باید در ساعت‌های آینده آن‌ها از مکه به جده و از جده به کشور منتقل شوند و‌‌ همان طور که گفتم از امروز صبح میزان همکاری آن‌ها به دلیل تماس‌هایی که آقای رئیس‌ جمهور و بنده داشتیم با استفاده از حضور مقامات در اینجا یک مقداری نسبت به روزهای گذشته بهتر شده و تسهیلات بیشتری در اختیار دوستان ما در آن منطقه قرار داده شده است.

  6 مهر 1394
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 49202
مرجع: صدای ایران
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز