بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در وین

وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای درباره نشست روز دوشنبه کمیسیون مشترک ایران و 1+5 درباره برجام منتشر کرد.

مطابق این بیانیه سرپرستی تیم آمریکا در نشست امروز، دوشنبه را «تام شانون»، گزینه دولت آمریکا برای جایگزینی «وندی شرمن»، معاون وزیر خارجه این کشور، به عهده داشته است. «اشتفان مول»، مسئول هماهنگی اجرای «برجام» نیز از حاضران در جلسه روز دوشنبه بوده است.

شرکت‌کنندگان در اولین جلسه کمیسیون مشترک، طبق بیانیه واشنگتن، بر اقدامات سازمانی لازم برای ایجاد مدالیته و مشخص کردن فعالیت‌های کمیسیون مشترک تا زمان فرا رسیدن «روز اجرای برجام» تمرکز کرده‌اند.

واشنگتن تصریح شده ایران گزارشی به روز از برنامه‌های خود برای پایبندی به تعهداتش در برجام به حاضران ارائه کرده است. «شانون» و «مول» نیز شرکت‌کنندگان را در جریان اقداماتی که آمریکا در راستای پایبندی به تعهداتش انجام خواهد داد، قرار داده‌اند.    

این گزارش حاکی است، کارشناسان هسته‌ای و امور تحریمی آمریکا در حاشیه این جلسه با همتایان خود در کمیسیون برجام،‌و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی دیدار کرده‌اند. این دیدار، بنا به اعلام واشنگتن، با هدف اطمینان از آمادگی تمامی طرفین برای اجرای تعهداتشان و پایبندی به در روز اجرای «برجام» انجام شده است.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا حاکی است شانون در دیداری دو جانبه با نمایندگان ایران بر اهمیت پایبندی کامل ایران به تعهداتش در برجام تأکید و موضوع اتباع آمریکایی بازداشتی و مفقود شدن در ایران را هم مطرح کرده است.

  27 مهر 1394
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 49611
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز