واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعاهای مطرح شده در بیانیه اخیر اتحادیه عرب

سخنگوی وزارت خارجه ادعاهای مطرح شده در بیانیه اخیر اتحادیه عرب را مغرضانه و غیرسازنده خواند و تصریح کرد:‌به رغم مواضع غیر دوستانه و کینه توزانه برخی کشورها، به نقش سازنده خود در کاهش بحران‌ها ادامه می‌دهیم.

حسین جابرانصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران رسانه‌های گروهی درباره برخی ادعاهای بی پایه مطرح شده در بیانیه اخیر اتحادیه عرب در خصوص کشورمان، این ادعاها را مغرضانه و غیر سازنده، بی ارتباط با موضوع اجلاس وزرای خارجه این اتحادیه و نادرست خواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با اکثر کشورهای عربی دارای روابط برادرانه و مبتنی بر منافع و احترام متقابل است، افزود: متاسفانه چند کشور که به عنوان متهمان اصلی حمایت از افراط گرایی و تروریسم از سوی ملت‌های منطقه و جامعه بین المللی مورد انتقاد قرار گرفته‌اند در تلاشند با فرافکنی و ادامه سیاست تهدیدانگاری جمهوری اسلامی ایران، توجه افکار عمومی جهان و ملت‌های عرب را از نقش خود در بی ثبات کردن اوضاع منطقه منحرف کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ از دولت‌های منطقه انتظار می‌رود در شرایطی که انتفاضه سوم ملت فلسطین در جریان است با اهتمام هر چه بیشتر نسبت به مسائل اصلی منطقه به ویژه اشغال صهیونیستی و ضرورت احقاق حقوق ملت فلسطین و همچنین مقابله با تروریسم و افراط گرایی، زمینه های گسترش همکاری ها و روابط فعال منطقه ای بر اساس منافع مشترک ملت‌ها و دولتهای منطقه را فراهم کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران یک بازیگر فعال، مسئولیت پذیر و ثبات ساز در تحولات منطقه است و به رغم مواضع غیر دوستانه و کینه توزانه برخی کشورها، به نقش سازنده خود در کاهش بحران‌ها و تنش‌ها از راه تعامل با همسایگان و جامعه جهانی ادامه خواهد داد.

  6 دی 1394
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 51156
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز