واکنش سخنگوی‌ ناوگان‌ پنجم‌ آمریکا به رزمایش ایران

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در منطقه هشدار امروز ناوهای ایران به رزمناو آمریکایی حاضر در آب‌های محل رزمایش ولایت ۹۴ را تایید کرد.

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  امروز (چهارشنبه)در جریان برگزاری رزمایش ولایت 94 که در منطقه شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه شمالی شمال اقیانوس هند در حالی برگزاری است، به یک رزمناو آمریکایی که وارد آب‌های محل رزمایش شده بود، اخطار داد و ناو آمریکایی را مجبور به ترک این منطقه کرد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتد‌پرس»  نیروی دریایی آمریکا در اقدامی برای عادی جلوه دادن اهمیت این موضوع این رویداد را عادی اعلام کرد.

«کوین استیفنس» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه گفت: «ایران اعلام کرده که مناطقی را برای اجرای رزمایش بسته است. انجام رزمایش برای هر نیروی دریایی امری عادی است.»

وی افزود: «نیروهای ما نیز به همین طریق در زمان رزمایش نواحی را مسدود شده اعلام می‌کنند. ما چنین اعلام‌هایی را "فرمان" در نظر نمی‌گیریم.»

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا ادامه داد : «این رزمایش‌ احتمال برخورد نیروهای آمریکا با نیروهای ایران را افزایش می‌دهند. آمریکا از برگزاری رزمایش ایران اطلاع دارد و البته نیروی دریایی آمریکا به طور معمول با کشتی‌های جنگی ایران برخورد دارد و اکثرا  این رویارویی‌ها در حالت امن و با حرفه‌ای‌گری این کار صورت می‌گیرد.»

استیفنس همچنین گفت که رزمایش کنونی را نشانی از تغییر رفتار ایرانیان نمی‌داند.

 و اما امیر دریادار «حبیب الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز دراین باره گفته است: «از آنجا که پیش بینی می شد آمریکایی ها برای کسب اطلاع از تاکتیک های ما به منطقه رزمایش نزدیک شوند، یک بار توسط هواپیمای گشت دریایی و یک بار هم از طریق ناوشکن البرز به آنها اخطار داده شد و آنها هم منطقه را ترک کردند.»

وی گفت: «شناور بیگانه با یگان پروازی خود به نزدیکی آبهای محل رزمایش آمده بود.»

 

  7 بهمن 1394
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 51851
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز